قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
قائم مقام وزیر علوم:

روسای برخی دانشگاه ها به روسای دانشگاه های بزرگ جهان نامه نوشتند

روسای برخی دانشگاه ها به روسای دانشگاه های بزرگ جهان نامه نوشتند

به گزارش قائم قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اظهار داشت: برخی روسای دانشگاه ها در نامه ای به روسای دانشگاه های بزرگ جهان به تحریم ها در زمان شیوع ویروس كرونا اعتراض كرده و خواهان اقدام جامعه نخبه جهانی شدند.حسین سالارآملی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامه نگاری بعضی از رؤسای دانشگاه ها به رؤسای دانشگاهای بزرگ دنیا اظهار داشت: رؤسای دانشگاه های تربیت مدرس، امام خمینی (ره) قزوین، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی و دانشگاه فنی و حرفه ای هر کدام به رؤسای دانشگاه های کشورهایی که با آنها مراودات علمی دارند، نامه ای نوشتند.
وی افزود: این رؤسا در این نامه ها به حرکت های غیر بشردوستانه بعضی از کشورها و ایجاد ظلم مضاعف در مقابل ملت ایران در زمان شیوع ویروس کرونا و برقراری تحریم ها اعتراض کردند و خواهان این شدند که جامعه نخبه جهانی برای مقابله با این حرکت ها اقدام نمایند و خواهان برطرف شدن ظلم مضاعف بر مردم مسلمان کشور ما شدند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اضافه کرد: این رؤسا در نامه های خود تاکید نمودند، ما خواهان توسعه مراودات علمی هستیم و تحریم ها ظلم مضاعفی بر ملت ایران خصوصاً در زمان شیوع ویروس کرونا است و این تحریم ها خلاف تمام قوانین بین المللی و حقوق بشر است باید جامعه نخبه جهانی در مقابل این مساله مقاومت کند.
به گزارش قائم به نقل از مهر، قائم مقام وزیر علوم قبل از این اعلام نموده بود، تحریم های ظالمانه مقابل ایران به صورت تدریجی به ساحت علمی رسیده است و امروزه شاهد می باشیم که برخی کشورها تلاش می کنند ارتباطات علمی ایران با خارج از آنرا تعلیق کرده یا محدود سازند. برهمین اساس برای برون رفت از تله های تحریمی، برنامه های متفاوت و مختلفی از قبیل ارتباطات نقطه ای، مویرگی، منطقه ای و جهانی ارائه شده است. از همین رو، ارتباطات بین المللی در وزارت علوم و دانشگاه های کشور با همین دیدگاه پیش رفته و موفقیت هایی نیز به دست آورده است.


منبع:

1399/02/07
13:22:38
5.0 / 5
2633
تگهای خبر: امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳