قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در دیدار سرپرست دانشگاه یزد با سفیر ارمنستان مطرح شد؛

همكاری علمی و آموزشی دانشگاه یزد با دانشگاه های ارمنستان

همكاری علمی و آموزشی دانشگاه یزد با دانشگاه های ارمنستان

به گزارش قائم سفیر ارمنستان در دیدار با سرپرست دانشگاه یزد، برای هر گونه همكاری علمی با این دانشگاه اعلام آمادگی كرد.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، قاسم برید لقمانی سرپرست دانشگاه یزد با تاكید بر تداوم روابط دانشگاه یزد با كشور ارمنستان اظهار داشت: در ابعاد پژوهشی، آموزشی، علمی، مبادله دانشجو و فرصت مطالعاتی برای اساتید می توان ارتباط خوبی با ارمنستان داشت.
وی با اشاره به حضور ۱۵ دانشجو از ملیت های مختلف در دانشگاه یزد ابراز امیدواری كرد: در آینده پذیرای دانشجویان ارمنی باشیم.
سرپرست دانشگاه یزد خاطرنشان كرد: دانشگاه یزد آماده همكاری با دانشگاه های ارمنستان در حوزه های معماری، فیزیك، گردشگری و آب وهوا است و از دانشگاهیان ارمنستان به منظور بررسی دقیق زمینه های مختلف همكاری دعوت می نماییم تا در دانشگاه یزد حضور یابند.
بریدلقمانی با بیان آمادگی میزبانی دانشگاه یزد از اعضای هیئت علمی و اساتید مدعو از دانشگاه های ارمنستان، پیشنهاد برگزاری همایش بین المللی بین دانشگاه یزد و دانشگاه ارمنستان در حوزه فناوری اطلاعات را داد.
در ادامه، آراتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران، افزایش سطح علمی و فرهنگی دو كشور را از اهداف اصلی این دیدار دانست و اظهار داشت: كشور ارمنستان تمایل دارد درزمینهٔ علم و فناوری با كشورهای مختلف تعامل داشته باشد.
وی اضافه كرد: ارمنستان نسبت به ایران، ازنظر جمعیت و وسعت، كشور كوچكی است اما در بعضی زمینه ها؛ از نظر شاخصهای بین المللی بالا و دارای فرهنگ غنی است و در تمام جنبه های فرهنگی همچون ادبیات، تئاتر، موسیقی و بخصوص درزمینهٔ علوم و فناوری هم پیشرفت زیادی داشته است.
سفیر ارمنستان در ادامه به معرفی اجمالی اتحاد جماهیر شوروی سابق پرداخت و اظهار داشت: شوروی كشور بزرگی بود كه از نظر كیفیت محصولات صنعتی در سطح خوبی قرار نداشت اما در رشته های علمی مانند فیزیك و ریاضی جایگاه خوب و در زمینهٔ نظامی هم پیشرفت های زیادی داشت.
آراتاشس تومانیان اظهار داشت: كشور ارمنستان یك درصد از وسعت كشور شوروی سابق است اما ۳۰ درصد تولیدات رزمی كشور شوروی در زمینهٔ الكترونیك در ارمنستان انجام می شود.
وی با اشاره به رتبه بین المللی ارمنستان در حوزه فناوری اطلاعات، اظهار نمود: شركت های بزرگی در حوزه فناوری اطلاعات در ارمنستان وجود دارند و كارشناسان ارمنستان هم در كشورهای مختلف درزمینهٔ فناوری اطلاعات نمایندگی دارند و تولیدات در این زمینه به كشورهای اروپایی و آمریكایی صادر می شود.
سفیر ارمنستان، فعالیت دانشكده های معماری و عمران در این كشور را خوب توصیف كرد و همكاری متقابل این كشور با استان یزد را به علت وجود پتانسیل های بالای یزد در حوزه معماری خواهان شد.
وی در انتها با اشاره به اینكه دانشجویان ایرانی زیادی در دانشكده پزشكی ایروان و پلی تكنیك مشغول تحصیل هستند، برای هرگونه همكاری علمی با دانشگاه یزد اعلام آمادگی كرد.


منبع:

1398/07/04
13:30:11
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: آموزش , پزشك , فرهنگ , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم