قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با تصویب كتب قابل تدریس؛

تدریس جزوه توسط استادان معارف دانشگاه ها ممنوع گردید

تدریس جزوه توسط استادان معارف دانشگاه ها ممنوع گردید

به گزارش قائم مدیریت امور دروس معارف اسلامی از تصویب و ابلاغ جدول كتب قابل تدریس دروس معارف اسلامی و ممنوعیت تدریس به شكل جزوه توسط استادان معارف اسلامی به دانشگاه ها اطلاع داد.



به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، کمیسیون محتوا و متن دروس معارف اسلامی بعد از تصویب جدول کتب قابل تدریس دروس معارف اسلامی، ممنوعیت تدریس این دروس به صورت جزوات استادان معارف اسلامی به دانشگاه ها را ابلاغ نمود.
کمیسیون تخصصی محتوا و متن در اواخر سال ۹۸ برپایه آئین نامه اجرایی شورای معارف نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها با وظایف مشخص شده تشکیل شد.
از وظایف این کمیسیون می توان به، بررسی عناوین و سرفصل های دروس معارف اسلامی، تعیین شاخصهای تدوین متن بر مبنای سرفصل های مصوب و سیاست ها و رویکردهای شورای معارف اسلامی، عرضه سیاست های پیشنهادی تولید و تدوین متون و محتوای دروس معارف اسلامی و متون مکمل، بررسی و تایید متون و محتوای پیشنهادی برای دروس معارف اسلامی و متون مکمل، بررسی و تایید متون و محتوای پیشنهادی برای دروس معارف اسلامی اشاره نمود.
ارائه سیاست های پیشنهادی نشر و توزیع متن دروس معارف اسلامی، پیشنهاد روش ها و ابزارهای عرضه دروس (استفاده از نرم افزارها و ابزارهای آموزشی)، نظارت، ارزیابی و دریافت بازخورد از متون مدون معارف اسلامی و بررسی و ارزیابی میزان انطباق عملکرد دستگاه های مجری با سیاست های مصوب در مورد دروس معارف اسلامی از دیگر وظایف این کمیسیون است.
لیست کتب مورد تأیید دروس معارف اسلامی در اینجا قابل مشاهده می باشد.

1399/03/12
22:06:34
5.0 / 5
2643
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴