قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
نماینده شاهرود در صحن علنی مجلس:

گزارش نوبخت با واقعیت های جامعه مغایرت دارد

گزارش نوبخت با واقعیت های جامعه مغایرت دارد

به گزارش قائم نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه واقعیت های جامعه با گزارشی كه نوبخت عرضه كرد فاصله بسیاری دارد، اظهار داشت: نرخ بیكاری در بعضی شهرها  ۳۵ درصد است.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمد جواد ساداتی نژاد نمایده مردم کاشان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت اقتصادی کشور، اظهار داشت: برای حل مشکلات اقتصادی کشور تحریم داخلی وجود دارد و آن بروکراسی داخلی است. برخی استان ها بزرگ هستند و مدیریت آنها نمی تواند همه شهرستانها را اداره کند.
وی با اشاره به اینکه دولت، فرمانداری های ویژه ایجاد کرد تا اشتغال و ثروت ایجاد کند، اضافه کرد: اما در حوزه اعتبارات، اعتبارات مستقیم به این فرمانداری ها داده نشد.
نماینده مردم کاشان در مجلس با اشاره به اظهارات نوبخت در مورد کاهش نرخ بیکاری اظهار داشت: در میدان عمل در شهرستان ها درک دقیقی از کاهش نرخ بیکاری وجود ندارد. حجم زیادی از مراجعات مردم به خاطر مشکل اشتغال است.
وی تصریح کرد: متاسفانه اقشار ضعیف، وضعیت سختی را از نظر معیشتی دارند.
در ادامه جلسه، منصور شکراللهی نماینده کهنوج به بیان مسائلی پیرامون مشکلات اقتصادی حوزه انتخابی خود پرداخت که با تذکر هیئت رئیسه در خصوص ضرورت سخنرانی در مبحث جلسه مواجه گردید.
قیمت کالاها به میزان ۳۰ درصد افزایش یافته است
علی اصغر خانی نماینده شاهرود هم در جلسه بررسی وضعیت اقتصادی کشور به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: واقعیت های جامعه با گزارشی که«نوبخت» عرضه کرد فاصله بسیاری دارد. نرخ بیکاری در بعضی شهرها ۳۵ درصد است و قیمت برخی کالاها تا ۳۰ برابر افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: داروهای خاص در داروخانهها پیدا نمی گردد و مردم مجبور به تأمین داروهای خود از بازار آزاد هستند که قیمت آنها گاها ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.
این نماینده مجلس در مورد وضعیت بانک ها نیز، اظهار داشت: یا بانک ها از دستورات دولت صرفه جویی می کنند و یا دولت از بانک ها استقراض کرده و منابع آنها را پس نمی دهد که این همه مشکلات وجود دارد.منبع:

1399/03/13
13:30:02
5.0 / 5
2661
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم