قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
دانشگاه اعلام كرد؛

امتحانات دانشگاه شهیدبهشتی مجازی شد

امتحانات دانشگاه شهیدبهشتی مجازی شد

قائم: امتحانات در تمامی مقاطع تحصیلی در دانشگاه شهید بهشتی به صورت غیر حضوری برگزار می گردد اما امكان برگزاری آن به صورت حضوری نیز وجود دارد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، چگونگی برگزاری امتحانات اختتام نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ در دانشگاه شهید بهشتی اعلام گردید.
بر اساس اعلام دانشگاه، امتحانات باتوجه به زمان بندی معاونت آموزشی دانشگاه و برمبنای برنامه امتحانی ثبت شده در سامانه گلستان، انجام می شود.
برگزاری امتحان اختتام نیمسال برای همه دروس (دروس نظری و دروس عملی که کلاس های آنها به صورت غیرحضوری تشکیل شده است) الزامی است.
امتحانات همه مقاطع تحصیلی به صورت غیرحضوری انجام می شود. برمبنای مقررات آموزشی، استاد هر درس برگزار کننده امتحان و مرجع اصلی ارزشیابی دانشجویان در همان درس است. اگر همه دانشجویان یک کلاس درس متقاضی برگزاری امتحان حضوری باشند، در صورت تایید استاد درس و موافقت شورای واحد، برگزاری امتحان به صورت حضوری، با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و بدون ارائه خدمات دانشجویی، بلامانع است.
تبصره: پیرو اطلاعیه فروردین 99 معاونت آموزشی دانشگاه به اساتید یادآور می شود که برمبنای بخشنامه آموزشی دانشگاه، قسمتی از نمره نهایی دروس می تواند به ارزیابی های مستمر آموزشی انجام شده در طول نیمسال تحصیلی اختصاص پیدا کند.
نحوه برگزاری امتحانات برای دانشجویان غیرایرانی همانند سایر دانشجویان است. درصورت عدم دسترسی به اینترنت مناسب، این قبیل دانشجویان می توانند بعد از بازگشت به دانشگاه، نسبت به حذف درس/ دروس خود اقدام نمایند.
امتحان اختتام نیمسال باید برای تمامی دانشجویان یک درس، با یک شیوه یکسان صورت گیرد. استادان سوابق ارزشیابی درس را حفظ کنند به نحوی که در صورت لزوم، قابلیت مراجعه و بررسی دوباره را داشته باشد.
لازم است استادان امتحانات غیرحضوری را مطابق با زمان برنامه امتحانی ثبت شده در سامانه گلستان شروع کنند و تعیین اختتام زمان برگزاری امتحان (با در نظر گرفتن عدم وجود تلاقی با امتحانات بعدی، برای بعضی از دانشجویان) به عهده استاد درس است.
تاکید می شود بازه مجاز مدت زمان برگزاری امتحانات دروسی که به صورت شفاهی یا پروژه ای برگـزار می شوند، از زمان شروع تا اختتام امتحان، حداکثر ۵ روز اداری است.
برای برگزاری امتحان غیرحضوری به صورت شفاهی/ کتبی، سامانه آموزشی غیرحضوری برخط و سامانه درس افزار پیشنهاد می شود. با این وجود، استادان می توانند از سایر روش ها و سامانه های مجاز (ضمن اطلاع به مدیر گروه / معاون آموزشی واحد) برای برگزاری امتحان استفاده کنند.
لازم است درباب شیوه ارزشیابی و سامانه مورد نظر برای برگزاری امتحانات اختتام نیمسال، اطلاع رسانی بموقع، توسط استاد درس به دانشجویان صورت گیرد.
غیبت دانشجو در امتحان اختتام نیمسال، تابع مقررات مندرج در دستورالعمل بررسی غیبت در امتحانات اختتام نیمسال برای تمام دوره های تحصیلی است.
زمان ثبت نمرات برای دروس مقطع کارشناسی حداکثر ۱۰ روز اداری و برای دروس مقاطع تحصیلات تکمیلی حداکثر یک ماه پس از زمان برگزاری امتحان درس است.
همـچون نیمسال های گذشته لازم است استـادان بعد از وارد کردن نمرات هر درس، به مدت سه روز (۷۲ ساعت) نسبت به بررسی اعتراضات احتمالی دانشجویان، اعمال تغییرات نهایی و قفل نمرات اقدام نمایند.
ضروری است مسئولین آموزش واحدها، حداکثر تا ۱۰ روز اداری بعد از قفل نمرات توسط استاد درس، نسبت به قفل نهایی نمرات اقدام نمایند.


منبع:

1399/03/15
14:25:25
5.0 / 5
2369
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , خدمات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲