قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه شریف اعلام كرد:

بازگشایی خوابگاهها از اواخر مهر

بازگشایی خوابگاهها از اواخر مهر

به گزارش قائم رئیس دانشگاه شریف با اشاره به اینكه احیانا خوابگاه های دانشگاه از اواخر مهرماه بازگشایی شوند، اظهار داشت: دانشجویان جدید از آبان ماه به دانشگاه می آیند.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمود فتوحی در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع چالش های آموزش عالی در کرونا به روی آنتن شبکه آموزش سیما رفت، اظهار نمود: برخی اساتید این تصور را داشتند که دانشگاه ها پس از عید باز می شوند و می توانند عقب ماندگی را جبران کنند اما وقتی متوجه شدند ممکنست مشکل ادامه پیدا کند، حتی برخی در نوروز هم کلاس مجازی دایر کردند. در هفته سوم فروردین آموزش مجازی ۷۰ درصد دروس شروع شده بود و الان ۱۰۰ درصد دروس نظری بر پایه مجازی آنلاین ارائه شده است.
رضایت ۷۵ درصدی دانشجویان شریف از آموزش مجازی
وی با اعلان اینکه برای دریافت بازخورد از دانشجویان درباب آموزش مجازی تحقیقی انجام دادیم، اظهار داشت: ۴۰ درصد دانشجویان در این پرسشنامه شرکت کردند و سوالات مطرح شده درباره کیفیت، برگزاری به موقع، توفیق استاد در انتقال مطلب و... بود؛ بطور میانگین ۷۵ درصد از آموزش مجازی رضایت داشتند که عدد خوبی است.
فتوحی در پاسخ به اینکه وزارت علوم چقدر در این تصمیم سازی کمک کرده و آیا نیازی به کمک بوده است؟ اظهار داشت: ما در طول این مدت با وزارت علوم در تماس بوده ایم و گزارشی از اقدامات عرضه کرده ایم و این وزارتخانه دست ما را برای برنامه ریزی آموزشی باز گذاشته است.
وی درباره چگونگی برگزاری امتحانات اظهار داشت: آنچه بسیار اهمیت دارد، سلامت دانشجویان است؛ نزدیک به ۴ هزار دانشجوی خوابگاهی داریم و عموما خوابگاه ها استاندارد لازم را ندارند و تعداد دانشجویان در یک اتاق زیاد است.
امتحانات شریف مجازی برگزار می شود
رئیس دانشگاه شریف با اشاره به تشکیل ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه شریف، اظهار داشت: یکسری تصمیمات دانشگاه در این ستاد اتخاذ و چکش کاری می شود. در نهایت اعلام کردیم که تمامی امتحانات در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا به صورت مجازی برگزار می شود؛ برای اینکه امکان بازگشایی خوابگاه ها را در این مقاطع نداشتیم.
دانشجویان جدیدالورود از آبان به دانشگاه می آیند/ شروع ترم دکتری از بهمن
وی با اعلان اینکه برای سال آینده مهمترین معضل بازگشایی خوابگاه است، اشاره کرد: باید اطمینان حاصل شود که بازگشایی خوابگاه ها مشکلی ایجاد نمی نماید. فعلا برنامه ما بازگشایی در اواخر مهرماه است؛ در غیر این صورت آمادگی داریم که دروس ترم آینده هم مجازی ارائه شود. طبق اعلام سنجش نتایج کنکور اواخر مهرماه اعلام می شود و دانشجویان جدید از شروع آبان ماه وارد دانشگاه می شوند.
فتوحی با اعلان اینکه نتایج کنکور تا ۲۰ مهرماه اعلام می شود و تا اتمام ثبت نام ها، عملا یک ماه از سال را از دست داده ایم، اظهار داشت: اگر پاییز با شیوع جدی بیماری روبرو شویم پیش بینی کردیم که اگر دانشجویان جدید بخواهند از اول آبان وارد شوند، ترم به صورت فشرده با تعداد واحد کمتر برای آنها اجرا شود و شروع ترم دکترا را اول بهمن انجام دهیم. دانشجویان فعلی نیز شروع ترمشان همان اول مهر خواهد بود.
رضایت اساتید از برگزاری مجازی یک امتحان
وی با اعلان اینکه امتحان فیزیک ۲ دانشگاه را با یک هزار نفر شرکت کننده به صورت مجازی برگزار کردیم، اظهار داشت: اساتید از روش برگزاری امتحان رضایت داشتند.
نحوه برگزاری امتحانات مجازی/ کوشش برای حفظ کیفیت
رئیس دانشگاه شریف ضمن اشاره به اینکه اساتید ما نوآوری هایی در امتداد برگزاری امتحانات هم داشته اند، اظهار داشت: باید به دانشجو اعتماد نماییم و تلاش نماییم اعتمادسازی به یک فرهنگ تبدیل شود؛ ضمن اینکه باید مراقبت لازم وجود داشته باشد؛ یکی از مواردی که به آن فکر می نماییم این است که برای برگزاری امتحان مجازی کلاس های بزرگ را به چند کلاس کوچک تقسیم نماییم و اساتید با دانشجوها در ارتباط باشد و مراقب باشند امتحان از کیفیت لازم برخوردار باشد.
فتوحی اضافه کرد: در دوره آموزش حضوری هم ممکنست پروژه به دانشجو داده شود یا امتحان مفهومی یا اپن بوک گرفته شود. ضمن آنکه ما خواستیم اساتید در طول ترم هم مرتب از دانشجویان ارزیابی داشته باشند و همه نمره را به امتحان پایانی منوط نکنند.


منبع:

1399/03/18
13:47:46
5.0 / 5
2372
تگهای خبر: آموزش , بیماری , دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲