قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
نماینده مردم آبادان در مجلس:

ركود و بی تحركی دربنادر آبادان

ركود و بی تحركی دربنادر آبادان

به گزارش قائم نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ركود و بی تحركی بنادر آبادان، اظهار داشت: صاحبان شناورهای آبادان و اروندكنار در حال مهاجرت و یا فروش دارایی خود هستند.سید محمد مولوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: آبادان از دیرباز یک شهر تجاری و صنعتی بوده است و معیشت اغلب مردم منطقه بخصوص اهالی اروندکنار و چوئبده از طریق تجارت، تأمین می شد. این مورد مهم ترین عامل در ایجاد امنیت پایدار در مرز به حساب می آید اما حالا شرایط بگونه ای رقم خورده که به علت بی توجهی و بی برنامگی مدیران حوزه اقتصادی، شاهد مهاجرت روز افزون تاجران و حتی صاحبان شناور از بنادر خوزستان به استان های جنوبی هستیم و بدون تردید این امر امنیت منطقه را هم تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
وی به موقعیت استراتژیک شبه جزیره آبادان و امکان رونق تجاری از راه توجه بیشتر به واردات کالای همراه ملوانی اشاره نمود و اضافه کرد: سوال اینجاست که مزیت منطقه آزاد اروند برای مردم چیست؟ اگر مقرر است مردم برای تهیه بدیهی ترین کالای مورد نیاز خود به سایر شهرها و استان ها رجوع کنند پس نقش منطقه آزاد چیست که مردم از بدیهی ترین امکان تجارت محروم هستند!
نماینده مردم آبادان در مجلس خاطرنشان کرد: مدیران حوزه اقتصادی پاسخ بدهند در این زمان چند جلسه کاربردی برای رونق بنادر آبادان و حل مشکلات صاحبان شناورها و تاجران برگزار کرده اند؟
وی اظهار داشت: حاصل مدیریت های بی برنامه این می شود که به جای رونق تجاری شاهد از بین بردن کالاهای مردم و با افتخار انتشار خبر معدوم کردن کالاهای فاسد موجود در بندر آبادان هستیم که این مورد جای تأسف و تأثر دارد.
مولوی اضافه کرد: استاندار خوزستان چرا در مورد بی تحرکی مدیران حوزه اقتصادی واکنشی نشان نمی دهد و بنادر و گمرکات استان را از وضعیت رکود و بی تحرکی فعلی نجات نمی دهد؟
وی افزود: خوزستان مهد تجارت و بازرگانی منطقه خلیج فارس بود اما امروز گرفتار ایستایی و روزمرگی و پسرفت در فعالیت تجاری شده است که باید هر چه زودتر برای رهایی از این شرایط چاره اندیشی شود.


منبع:

1399/03/26
15:07:16
5.0 / 5
2795
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم