قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاونت آموزشی دانشگاه خوارزمی؛

تعداد كمی از امتحانات دانشگاه خوارزمی آنلاین خواهد بود

تعداد كمی از امتحانات دانشگاه خوارزمی آنلاین خواهد بود

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: تعداد كمی از امتحانات دانشگاه خوارزمی به صورت آنلاین برگزار می شود و حداكثر تدابیر برای به حداقل رسیدن تقلب انجام شده است.محمد حسین عبدالهی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره امتحانات و فرایندهای ارزشیابی در دانشگاه خوارزمی و بحث کاهش احتمال تقلب در روش های بر خط اظهار داشت: در امتحانات حضوری هم احتمال تقلب وجود دارد و این مورد باز می گردد به نظارت استاد و شناختی که از دانشجو دارد.
وی افزود: در برگزاری امتحانات صرفاً تاکید نشده است که آزمون غیرحضوری برخط باشد که شرایط تقلب را فراهم آورد، شکل های مختلفی مانند انجام آزمون های مستمر، عرضه پروژهای تحقیقاتی و عرضه سئوالات استنباطی در انتها ترم همچون روش هایی است که سفارش کرده ایم تا اساتید از آن استفاده کنند و اغلب اساتید از این روش ها استفاده می نمایند.
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی افزود: تعداد کمی از امتحانات به صورت آنلاین برگزار می شود، با اینکه در این آزمون ها هم تلاش می نماییم با امکاناتی که در سامانه ها وجود دارد، تقلب به حداقل برسد، ولی اغلب اساتید دانشگاه خوارزمی بخش مهمی از آزمون خویش را در چارچوب های دیگر در طول تدریس به عمل آورده اند و شاید آزمون آخر ترم یک بخش جزیی آن باشد.
وی افزود: همینطور بعضی از اساتید در مقاطع کارشناسی ارشد مقرر است به صورت شفاهی از سامانه ها آزمون برگزار کنند، حتی اساتیدی هستند که دانشجویان را در ایام مختلف توزیع کرده اند در هر جلسه از برخی از دانشجویان به صورت حضوری مجازی، امتحان می گیرند.
عبدالهی تصریح کرد: ما در دانشگاه خوارزمی حداکثر تدابیر را داشته ایم که تقلب به حداقل برسد.
وی درباره زمان برگزاری امتحانات این دانشگاه هم اضافه کرد: دانشگاه خوارزمی به اساتید این امکان را داده بود که در طول آموزش بتوانند امتحانات خویش را در چارچوب های مختلف برگزار کنند، ازاین رو تعداد محدودی، آزمون آخر ترم برگزار می شود که با عنایت به تمدید ترم، آزمون ها از ۱۴ تیر۹۹ شروع شده و تا اول مرداد ادامه خواهد داشت.
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی اضافه کرد: هر سال طی ۲ هفته آزمون ها برگزار می شد، سال جاری سه هفته فرصت دادیم تا دانشجویان تراکم آزمون نداشته و سامانه ها هم پاسخگو باشند و شرایط مساعد باشد.

1399/03/30
21:08:48
5.0 / 5
2268
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵