قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
منصور غلامی:

آغاز نیمسال تحصیلی دانشگاه ها از نیمه شهریور

آغاز نیمسال تحصیلی دانشگاه ها از نیمه شهریور

به گزارش قائم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: دستورالعمل آغاز نیم سال تحصیلی دانشگاه ها ابلاغ گردید و دانشگاه ها می توانند ترم جدید را از ۱۵ شهریور آغاز كنند.


به گزارش قائم به نقل از صداوسیما، منصور غلامی در حاشیه یکصد و سی و سومین شورای ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور اضافه کرد: باتوجه به ناشناخته بودن شرایط بیماری کرونا در نیم سال تحصیلی جدید که در فصل پاییز و زمستان قرار دارد، به دانشگاه ها سفارش کردیم که حتما آموزش را از نیمه شهریور ماه آغاز کنند؛ چونکه در مواقعی که دانشگاه ها احساس کنند که حضور دانشجو در کلاس درس به صورت حضوری الزامی است، با این شرایط که برای نیم سال جدید پیشبینی شده، می توانند زمان بندی مناسبی برای حضور دانشجویان انجام بدهند.
وی با اشاره به اینکه سفارش می نماییم برای پیشگیری از رفت و آمد، دانشجویان در دانشگاه های شهر محل سکونت خود میهمان شوند بیان نمود: دانشجویان هرچه سریعتر درخواست های خویش را برای میهمان شدن به دانشگاه های خود عرضه کنند تا بعد از بررسی، پاسخ به آنها عرضه شود.
غلامی با اشاره به اینکه آموزش های ترم جدید به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) عرضه خواهد شد اضافه کرد: اگر دانشگاه ها احساس کنند حضور دانشجو در کلاس درس در یک بازه زمانی مشخص الزامی است، با زمان بندی دانشجویان را به دو با چند گروه تقسیم کنند و هر گروه در زمان مشخص و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی باتوجه به شرایط و وضع موجود در استان ها و شهرها در محل کلاس درس حضور پیدا کند.
وی اظهارداشت: امیدواریم تمام این برنامه ریزی ها پیش از انتخاب واحد دانشجویان در واحدهای دانشگاهی اجرا شود.
غلامی به دانشجویان سفارش کرد حتما پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه خویش را دنبال کنند، چونکه امکان دارد تصمیم های گرفته شده با عنایت به شرایط و وضعیت استان محل تحصیل با سایر واحدهای دانشگاهی متفاوت باشد.


منبع:

1399/04/04
11:38:06
5.0 / 5
2492
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳