قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشجویی ؛

مبتلا شدن چند كارمند و استاد دانشگاه شهیدبهشتی به كرونا

مبتلا شدن چند كارمند و استاد دانشگاه شهیدبهشتی به كرونا

معاون دانشجویی دانشگاه بهشتی با تشریح اقدامات این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان در خوابگاهها اظهار داشت: چند كارمند و استاد به كرونا مبتلا شدند اما خوشبختانه فوتی نداشتیم.صمد حاج جباری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه برای ترم تابستان، برنامه هایی را برای چگونگی در اختیار گذاشتن خوابگاه به دانشجویان پیش بینی کرده ایم، اظهار نمود: در گام نخست، باید خوابگاه ها تخلیه شوند. چونکه تا این امر محقق نشود، طبیعتا تحویل اتاق ها به سایرین، مشکلات و حاشیه هایی را به دنبال خواهد داشت.
معاون دانشجویی دانشگاه بهشتی افزود: بمنظور تخلیه خوابگاه ها، مراتب اطلاع رسانی از طرف دانشگاه به دانشجویان نیز اعلام شده است که پیش بینی می نماییم طبق روال معمول، تخلیه خوابگاه، تا ۳-۴ روز بعد از اختتام امتحانات به طول بیانجامد.
حاج جباری گفت: در همین ایام، همزمان آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در ترم تابستان قصد دفاع دارند، احیانا باید پروپوزال های تحقیقاتی و آموزشی ارائه بدهند و یا اینکه امتحان جامع در پیش دارند، باید درخواستهایشان را روی سیستم دانشگاه ثبت کنند و ما بعد از بررسی های لازم و در نظر گرفتن ظرفیت هایی که با تخلیه اتاق ها ایجاد می شود، خوابگاه را در اختیارشان قرار خواهیم داد.
وی با اعلان اینکه اولویت تخصیص خوابگاه با دانشجویانی است که در آستانه فارغ التحصیلی هستند، اظهار داشت: باید ببینیم چه تعداد فارغ التحصیل می شوند و چه تعداد درخواست خوابگاه دارند تا در ادامه برمبنای آن بتوانیم برای ترم آینده (مهر ماه) برنامه ریزی نماییم.
حاج جباری اضافه کرد: در این میان آنچه مسلم است، توجه ویژه ما به رعایت فاصله گذاری ها و بهره برداری از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاهی خواهد بود. از طرفی همچنان منتظریم تا ظرفیت های خالی خوابگاه ها مشخص شود و سپس هماهنگ با برنامه های آموزشی که چه بسا ممکنست بصورت ترکیبی؛ هم غیر حضوری و هم حضوری باشد، ضمن لحاظ کردن برخی اولویتها، برای مهرماه برنامه ریزی نماییم.
وی افزود: البته برای ترم تابستان نیز، استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت خوابگاهی در دستور کار قرار دارد. به این منظور پیش بینی کرده ایم فقط یک طبقه از تختهای ۲ طبقه به دانشجویان اختصاص یابد که با این اقدام، عملا اتاق های ما که غالبا ۴ نفره است، در اختیار فقط ۲ نفر دانشجو با اولویت تحصیلات تکمیلی و یا دروس علمی و آزمایشگاهی، قرار خواهد گرفت.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی همین طور با تاکید بر این که اولویت اصلی دانشگاه، حفظ سلامتی جامعه دانشگاهی؛ شامل دانشجو، استاد و کارمندان است، اظهار داشت: در مدت شیوع بیماری کرونا در کشور، هر چند برخی از کارکنان و حتی اعضای هیات علمی به این بیماری مبتلا شدند(حدودا ۷-۸ نفر)، با این وجود اما خوشبختانه هیچ مورد فوتی نداشتیم.


منبع:

1399/04/06
13:44:28
5.0 / 5
2550
تگهای خبر: آموزش , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم