قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه علامه:

ترم جدید احیانا مجازی و حضوری است

ترم جدید احیانا مجازی و حضوری است

به گزارش قائم رئیس دانشگاه علامه طباطبائی اظهار داشت: اگر كرونا مانند شرایط فعلی گسترده نباشد، در هر درس ۱۲ جلسه به صورت حضوری و مابقی جلسات به صورت مجازی برگزار می گردد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، حسین سلیمی درباره‌ی سال تحصیلی جدید اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید تلفیقی از آموزش مجازی و حضوری را خواهیم داشت. اگر بیماری کرونا مانند شرایط امروزی بحرانی باشد، به احتمال زیاد نیمی از جلسات حضوری و نیمی از آنها مجازی برگزار می گردد و نیمی از دانشجویان خوابگاهی در نیمه اول ترم و نیمی دیگر از آنها در دو ماه دوم ترم در خوابگاه مستقر می شوند که ظرفیت خوابگاهی دانشگاه را به نصف می رساند.
وی اضافه کرد: در مورد اسکان دانشجویان این امکان وجود دارد که دانشجویان در اتاق های تک و دو نفره اسکان پیدا کنند که ضریب بهداشتی آن بالاتر است.
سلیمی تشریح کرد: در تمام خوابگاه ها و دانشکده ها تیم های پزشکی، نظارتی و بهداشتی مستقر خواهند بود که دانشجویان، استادان و کارکنان را مورد بررسی و تست سلامت قرار می دهند و اگر برای دانشجویی مشکلی پیش بیاید، به سرعت به آن رسیدگی می شود.
وی اظهار داشت: اگر کرونا مانند شرایط فعلی گستره نباشد، دانشگاه علامه طباطبائی آموزش مجازی را ادامه می دهد به صورتی که در هر درس ۱۲ جلسه به صورت حضوری و مابقی جلسات به صورت مجازی برگزار می گردد. همینطور تلاش می نماییم با تغییراتی که در آئین نامه ها ایجاد می نماییم، حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد خوابگاه نشینان کاهش پیدا کنند تا از فشردگی خوابگاه ها که عامل اصلی انتقال و انتشار ویروس و بیماری های اپیدمیک است، کاسته شود.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی درباره نحوه تغذیه دانشجویان بیان نمود: غذای دانشجویان هم در ظروف یک بار مصرف و در فضایی بزرگ با رعایت فاصله اجتماعی سرو می شود و بهداشت کامل رعایت خواهد شد.
وی درباره‌ی اینکه تست سلامت دانشجویان و استادان دانشگاه در سال تحصیلی جدید چگونه انجام می شود، توضیح داد: ما الان هم در دانشگاه تست سلامت برای اساتید و دانشجویانی که برای انجام رساله دانشگاه حضور پیدا می کنند، انجام می دهیم.
سلیمی اضافه کرد: در مجموعه های دانشگاه افراد در ابتدا کنترل کامل پزشکی می شوند و ماسک و وسایل ضدعفونی در اختیار آنها قرار می گیرد و سپس وارد دانشگاه می شوند که این رویه در سال تحصیلی آینده هم ادامه خواهد داشت


منبع:

1399/04/09
19:00:55
5.0 / 5
2274
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱