قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اسماعیلی:

با حاد شدن شرایط شاید به وضعیت تعطیلی بازگردیم

با حاد شدن شرایط شاید به وضعیت تعطیلی بازگردیم

به گزارش قائم عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت اتخاذ تصمیمات مناسب برای شروع سال تحصیلی جدید تصریح كرد: اگر شاهد حاد شدن وضعیت باشیم امكان دارد در كنار اعمال محدودیت ها بازگشت به وضعیت تعطیلی را هم بار دیگر تجربه نماییم.


مهدی اسماعیلی در گفتگو با ایسنا، در مورد مبحث امکان زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در مدارس اظهار نمود: حالا مبحث شیوع کرونا مسئله ای جهانشمول بوده و این ویروس در تمامی کشورهای جهان مشکلاتی را بوجود آورده است. در این خصوص امید است که اقدامات بهداشتی و پروتکل های اعلام شده موفق واقع شوند، اما اگر خدایی ناکرده نتوانیم در این شرایط جلوی شیوع بیشتر ویروس را بگیریم بطور قطع تمامی حوزه ها همچون حوزه آموزش و پرورش تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.
وی افزود: باآنکه طرح های بهداشتی و آموزشی همچون زوج و فرد کردن مدارس خود جای تأمل دارد چون که ما باید با عنایت به اقتضائات آن زمان یعنی زمان شروع سال تحصیلی تصمیمات را اتخاذ نماییم، چون که نمی توانیم از حالا تاریخی را مشخص نماییم و بگوییم در این تاریخ مدارس بازگشایی خواهند شد و شرایط کلاس ها به اینگونه خواهد بود بنابراین ما باید در آن زمان تصمیم لازم را اتخاذ نماییم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مورد مستلزم این است که وضعیت شیوع کرونا را دائما رصد کرده و موقعیت ها را در این عرصه بررسی نماییم. همینطور باید توجه داشته باشیم که اولویت ما ابتدا سلامتی دانش آموزان و سلامتی دانشجویان است. باآنکه از طرفی ادامه ی وضعیت کجدار و مریز آموزش می تواند خود برای آینده مشکلاتی را ایجاد کند، ولی بهرحال باید بپذیریم که اولویت اول حفظ جان دانش آموزان و دانشجویان است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مبحث زوج و فرد شدن حضور دانش آموزان در مدارس با هدف پراکندگی، فاصله گذاری و کاهش برخورد فیزیکی دانش آموزان در محیط های آموزشی در نظر گرفته شده است، باید دقت کنیم تأثیر تصمیماتی که در این عرصه اتخاذ می شود به میزان شیوع در آن زمان مرتبط می باشد. باآنکه مبحث فاصله گذاری اجتماعی پرهیز از تجمعات غیرضروری و استفاده از ماسک خود امری حائز اهمیت می باشد و باید دقت کنیم تجمع چه در مدارس و چه در ادارات خود امکان دارد مشکلاتی را ایجاد کند.
اسماعیلی در انتها افزود: اگر در وضعیت کرونا ویروس وضعیتی نگران کننده را برای ما ایجاد کند و مسائل بر سر راه شرایط حادی را رقم بزند در کنار اعمال محدودیت شاید مجبور باشیم باردیگر به وضعیت تعطیلی باز گردیم بنابراین است که تصمیمات باید در شرایط خود اتخاذ شود. در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم در این مسئله بررسی های لازم را خواهد داشت و با امید به خدا در زمان لازم اعلام نظر خواهد نمود.
منبع:

1399/04/11
13:48:08
5.0 / 5
2280
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲