قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یك مقام مسئول دانشگاه تهران:

دریافت تعهدنامه كرونایی از دانشجویان در ترم جدید

دریافت تعهدنامه كرونایی از دانشجویان در ترم جدید

مدیر كل مركز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران اظهار داشت: در صورتیكه در ترم جدید دانشجویان در دانشگاه حضور یابند، از آنها تعهدنامه كرونایی در خصوص رعایت برخی ضوابط دریافت خواهد شد.یوسف مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه یک فرم الکترونیکی برای ثبت اطلاعات مبتلایان و بهبودیافتگان کرونا در دانشگاه تهران در نظر گرفته ایم، اظهار نمود: بر مبنای اطلاعاتی که کارمندان و هیات علمی دانشگاه در این فرم ثبت کرده اند، ۱۶ نفر به کرونا مبتلا شده اند که البته پیشبینی ما عددی بیشتر از اینهاست؛ چون که فکر می نماییم همه افراد اطلاعات خویش را در این سامانه ثبت نکرده اند.
مدیر کل مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران افزود: از میان آماری که در فرم الکترونیکی دانشگاه ثبت شده، ۱۳ نفر جزو کارمندان دانشگاه و ۲ نفر هیات علمی بوده اند.
وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته برای این افراد بسته های بهداشتی شامل محلول ضدعفونی، دستکش، ماسک تهیه و توزیع شد، اضافه کرد: می خواهیم در فراخوان جدیدی که بزودی منتشر می شود، اطلاعات بیشتری در مورد مبتلایان به این ویروس در دانشگاه به دست آوریم. مرکز بهداشت همینطور پیگیری های درمانی و تشخیصی را از همکاران در دستور کار خود دارد.
مقدس همینطور از برنامه این مرکز برای ارزیابی سلامت دانشجویان در ترم جدید تحصیلی اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت حضور دانشجویان در دانشگاه، از آنها تعهدنامه ای دریافت خواهد شد؛ در این تعهدنامه تاکید شده که دانشجو باید یک سری ضوابط شامل حفظ فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مرتب دست ها، زدن ماسک در اماکن عمومی و عدم مصرف دخانیات را رعایت کند.
مدیر کل مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران بیان نمود: دانشجویان متعهد می شوند که در صورت هرگونه علایم سرماخوردگی به مرکز بهداشت دانشگاه رجوع کنند و از طرفی مسؤلان خوابگاه و نگهبانی ها در صورت مشاهده علایم در دانشجویان، باید آنها را به مرکز بهداشت هدایت کنند.

1399/04/13
22:43:52
5.0 / 5
2870
تگهای خبر: بهداشت , مقدس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم