قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در تفاهمنامه دانشگاه آزاد و شورای عالی استان ها تاكید شد؛

جهت دهی پایان نامه ها در امتداد نیازهای پژوهشی شورای عالی استانها

جهت دهی پایان نامه ها در امتداد نیازهای پژوهشی شورای عالی استانها

قائم: جهت دهی پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی استادان و پژوهشكده ها و پارك های علم و فناوری در جهت نیازهای پژوهشی شورای عالی استانها از محورهای علمی تفاهم نامه دانشگاه آزاد با این شورا است.به گزارش قائم به نقل از مهر، در نشست هم اندیشی نمایندگان شورای عالی استانها که عصر امروز چهارشنبه ۱۷ تیر با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استانها برگزار شد، تفاهم نامه همکاریهای علمی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استانها به امضای دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استانها رسید.
این تفاهم نامه با تاکید بر همکاری، مشارکت و بهره مندی طرفین از امکانات و ظرفیت های یکدیگر جهت تحقق اهداف مشترک به امضا رسید. توسعه همکاریهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فناوری میان طرفین، بهره مندی متقابل از ظرفیت ها و امکانات یکدیگر و توسعه ارتباطات و تعمیق مناسبات فرهنگی و علمی میان مدیران و اعضای هیأت علمی دانشگاه و اعضای شورای عالی و سایر سطوح شوراهای اسلامی در سطح کشور و... همچون اهداف انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و شورای عالی استانها است.
این تفاهم نامه همکاری بمنظور ایفای نقش موثر در تحقق الگوی اسلامی ایرانی، پیشرفت و پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، ضرورت هماهنگی میان نهادهای مردمی و مراکز علمی و بسترسازی جهت اجرای اصل صد قانون اساسی برای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی و در امتداد اجرای مفاد سند توسعه و اقتدار علمی کشور منعقد شده است.
از جمله محورهای علمی این تفاهم نامه می توان به مواردی نظیر هماهنگی و برنامه ریزی برای فرهنگ سازی و ترویج شیوه های زندگی سالم و ارتقای دانش شهروندی، برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت های متقابل در امتداد توسعه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استانها و شهرها، برنامه ریزی و همکاری متقابل در اجرای دوره های آموزشی موردنیاز برای ارتقای سطح دانش و مهارت نیروهای انسانی شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا، جهت دهی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری و طرح های تحقیقاتی استادان و پژوهشکده ها و پارک های علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در جهت نیازهای پژوهشی شورای عالی استانها و... اشاره نمود.
همچنین بهره گیری از توان و ظرفیت علمی و فناوری دانشگاه در امتداد ارتقای معماری شهرها و روستاها، همکاری پژوهشگاه مرکزی دانشگاه با شورای عالی استانها در حوزه تهیه طرح های کارشناسی بمنظور پیشبرد امور دانشگاه و شوراها، هماهنگی و همکاری با شورا در شناسایی، معرفی و بکارگیری نیروهای متعهد و متخصص دانشگاه در شهرداری های کشور و... ازجمله محورهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تفاهم نامه مذکور است.
به منظور اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه، کارگروهی متشکل از نمایندگان دانشگاه به ریاست احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی و سه نماینده از شورای عالی استانها تشکیل خواهد شد.


منبع:

1399/04/19
15:33:42
5.0 / 5
2461
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳