قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها؛

حضور دانشجویان جهادی برای مبارزه با كرونا در 13 بیمارستان تهران

حضور دانشجویان جهادی برای مبارزه با كرونا در 13 بیمارستان تهران

قائم: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از فعالیت دانشجویان جهادی در 13 بیمارستان تهران برای مقابله با كرونا آگاهی داد.به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها درباره اقدامات گروه های جهادی دانشجویی در دوران شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در دوران شیوع ویروس کرونا موفق ترین مجموعه ای که با سرعت و ساماندهی مناسبی وارد کمک به دستگاه های مسئول، دولت و کادر درمان شد مجموعه های جهادی بودند که قسمت اعظم آنها گروه های جهادی هستند.
وی افزود: دانشجویان به سبب اینکه پیش از شیوع بحران کرونا در برنامه های مشابه کارهای جهادی شرکت داشته اند و حوزه فعالیت آنها اقدامات جهادی است، با تجربه و آمادگی برای حل این بحران وارد شدند. دانشجویان در طول سال در میان دو ترم و در طول تعطیلات تابستان در چارچوب کارهای جهادی در مناطق محروم و حاشیه ای شهرها در حال خدمات رسانی به افراد نیازمند و محروم جامعه هستند و تجربیات فراوانی دارند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار نمود: در بحران کرونا این تجربیات و این فعالیت به سرعت خودش را در خدمت نیاز جامعه قرار داد و از این جهت در مرحله اول زمانی که در قم و گیلان شاهد فعالیت بودیم نخستین فعالیت جهادی در شهر قم توسط طلاب شکل گرفت و همین تجربه در کنار کارهای جهادی در کنار کارهای کادر درمان قرار گرفت. در ۱۳ بیمارستان تهران حضور مجموعه های جهادی، طلبه و دانشجو را در چند ماهه شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم.
وی در ادامه با اعلان اینکه دانشجویان جهادی در ضمن این مدت خدمات فراوانی ارائه دادند اضافه کرد: کادر درمان کشور استقبال خوبی را از این دانشجویان داشتند و خدمات بی شاعبه، بی مزد و بی دریغی را از دانشجویان جهادی در بخش سلامت ارائه دادند.
رستمی درباره سایر اقدامات این گروه ها نیز اظهار داشت: در کنار کارهای جهادی اقدامات امداد رسانی نیز توسط دانشجویان طلبه آغاز شد و مجموعه همدلی مومنانه را دانشجویان جهادی در دانشگاه ها، مراکز شهری و مساجد فعال کرده و در کنار سایر اقشار مبادرت به فعالیت کردند.
اقدامات گروه های جهادی در بحران کرونا
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: موضوع تامین اقلام و دوخت ماسک را در مجموعه های جهادی شاهد بودیم، ضد عفونی کردن معابر نیز جز کارهایی بود که به صورت جدی انجام می شد. مجموعاً یک جبهه دفاع مقدس در چارچوب دفاع از سلامت و معیشت مردم توسط مجموعه های جهادی که بخش قابل توجهی از آنها مجموعه های جهادی بودند شکل گرفت.


منبع:

1399/05/03
15:10:58
5.0 / 5
2488
تگهای خبر: اسلام , خدمات , دستگاه , مقدس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم