قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم عنوان شد:

بیشتر از ۹ هزار نفر در پذیرش بدون كنكور ثبت نام كردند

بیشتر از ۹ هزار نفر در پذیرش بدون كنكور ثبت نام كردند

قائم: سخنگوی سازمان سنجش اظهار داشت: تابحال بیشتر از ۹ هزار نفر در پذیرش دانشجو صرفا برپایه سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در مهرماه سال ۱۳۹۹ ثبت نام كرده اند.


فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: ثبت نام برای پذیرش دانشجو صرفا برپایه سوابق تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در مهرماه سال ۱۳۹۹ از پنجم مردادماه شروع شده است و تا روز یکشنبه ۲ شهریورماه ۹۹ ادامه دارد. وی ادامه داد: با عنایت به مصوبه جلسه ۲۴ تیرماه ۹۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو، ثبت نام و اعلام نتایج پذیرش در رشته های صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم)
برای تمامی زیرنظام های آموزشی (شامل دوره های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزشی عالی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی) جداگانه از انتخاب رشته کنکور صورت می گیرد. سخنگوی سازمان سنجش اضافه کرد: ثبت نام و انتخاب رشته های تحصیلی پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) منحصراً به صورت اینترنتی است و نسخه جدید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) از روز چهارشنبه اول مردادماه ۹۹ بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفته است. وی اظهار داشت: همه داوطلبان و متقاضیان می توانند بر مبنای ضوابط و شرایط مندرج در این دفترچه راهنما برای پذیرش دانشجو صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در ایام ۵ مرداد تا ۲ شهریورماه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org رجوع و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۱۰۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام نمایند. زرین آمیزی خاطرنشان کرد: تابحال ۹ هزار و ۴۲۷ نفر برای پذیرش در رشته های بدون کنکور ثبت نام کرده اند. یادآوری مهم: نسخه های قبلی دفترچه راهنمای ثبت نام که در تاریخ های بهمن ۹۸ و ۱۸ فروردین ۹۹ در سایت سازمان سنجش قرار گرفته بود غیر قابل استفاده بوده و از درجه اعتبار ساقط است.

1399/05/10
13:51:32
5.0 / 5
1820
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم