قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یك مقام مسئول دانشگاه آزاد خبر داد؛

دسترسی مجدد دانشجویان به سامانه های آموزشی از 10 شهریور

دسترسی مجدد دانشجویان به سامانه های آموزشی از 10 شهریور

به گزارش قائم مدیركل توسعه شبكه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اظهار داشت: به سبب یكپارچه سازی داده ها و اطلاعات آموزشی، دسترسی به سامانه های آموزشی قطع شده بود كه از 10 شهریور باردیگر قابل دسترس خواهد بود.



ایمان عطارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره علت عدم دسترسی دانشجویان به سامانه های آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد توضیح داد و اظهار داشت: ما طرحی داشتیم تحت عنوان طرح تجمیع اطلاعات و یکپارچه سازی داده های دانشگاه که پس از آن که این داده ها به مدت ۲ هفته یکپارچه سازی شد، از یکشنبه هفته گذشته (۲۶ مردادماه) سامانه جدید در اختیار مدیران فناوری اطلاعات واحدهای دانشگاهی قرار گرفت و اصطلاحا، طرح آموزش شروع شد.
مدیر کل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اضافه کرد: در همین راستا ابتدا باید سامانه «آموزشیار» را آموزش می دادیم و در ادامه این آموزش به ترتیب به لایه های بعدی نیروی انسانی منتقل می شد. پس به همین دلیل در لایه اول؛ مدیران فناوری اطلاعات استانها (۳۱ استان و ۳۱ مدیر فناوری) تحت آموزش قرار گرفتند و مقرر است این افراد مواردی که آموزش دیده اند را به لایه های پایین تر مثلا مدیر فناوری اطلاعات واحد تا پرسنل واحد دانشگاهی منتقل کنند.
عطارزاده با اعلان اینکه پروسه آموزشی کماکان در حال انجام می باشد، افزود: در فاز اول که از هفته قبل آغاز شد، ما سیستم را به صورت آزمایشی در اختیار همکاران گذاشتیم تا به رفع دغدغه ها و نگرانی شان کمک نماییم. با این اقدام، از آنجائیکه سیستم سیستمی جدید است، این امکان را فراهم کردیم تا دوستان به روش اهتمام و خطا؛ مثلا درسی را اضافه یا حذف و... کنند و بعد از آن به روال کار سیستم اشراف پیدا کنند.
وی اضافه کرد: البته روسای استانها نیز درخواستی در خصوص افزایش مدت زمان آموزش داشتند تا طیف گسترده تری از همکاران و لایه های نیروی انسانی؛ همچون کارشناسان و مدیران و افرادی در این سطح، در واحدهای دانشگاهی تحت آموزش قرار بگیرند که به همین علت با نظر موافق ریاست دانشگاه، کمی زمان امتحانات تابستان را جلوتر آوردیم.
مدیر کل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه هفته آینده و بعد از تاسوعا و عاشورا (۱۰ شهریورماه) این سیستم به صورت کامل در اختیار همه لایه ها و ذینفعان (دانشجویان) قرار خواهد گرفت، گفت: کاری که در این سیستم صورت گرفته، یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات؛ مثل کدینگ رشته ها، سرفصل رشته ها و مواردی از این قبیل است.
وی با بیان اینکه از تاریخ ۱۰ شهریور تا ۱۴ شهریور ثبت نمرات جامانده ها از ترم بهمن صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: در این بازه زمانی حذف و اضافه ترم تابستان و امور مربوط به فارغ التحصیلی و رسیدگی به اعتراضات انجام می شود. انتخاب واحد ترم مهرماه نیز از ۱۵ شهریور ماه آغاز خواهد شد.
عطارزاده با اعلان اینکه دانشگاه آزاد بیش از ۴۰۰ واحد و مرکز دارد و هر کدام نیز یک سیستم کاملا مجزا و در واقع جزیره ای داشتند، اظهار داشت: مواجهه ما با ۴۰۰ زیرسیستم که هریک برای خود مستقل هم بود، سبب شده بود که برای دستیابی به آمار و اطلاعات استانی و کشوری به صورت جدی مشکل داشته باشیم؛ چونکه بعضی از این سیستم ها ناهمگن بودند و ما نمی توانستیم داده ها را بصورت یکپارچه جمع آوری نماییم و همیشه با تاخیر زمانی در بدست آوردن اطلاعات، روبرو می شدیم.
وی اضافه کرد: حالا اتفاق خوبی که بواسطه این سیستم رخ خواهد داد، این است که سیستم بصورت یکپارچه شکل گرفته و تمامی واحدهای دانشگاهی و داده هایشان متمرکز شده اند. از جانب دیگر، آمار و اطلاعات استانی، واحدی و کشوری ما نیز برخط و لحظه ای شده و ما می توانیم در هر زمان، وضعیت کل سیستم آموزشی را در کل کشور رصد نماییم.
مدیر کل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد افزود: همین طور در گذشته سیستم به آسانی این امکان را به ما نمی داد که بتوانیم یک درس را بصورت استانی و کشوری ارائه کنیم؛ در صورتیکه در سیستم جدید، بسادگی می توان در یک استان، برای ارائه یک درس برنامه ریزی و آنرا بصورت متمرکز برگزار کرد.
وی هدف اصلی این سیستم را انضباط بخشی در امور آموزشی عنوان نمود و اظهار داشت: با بهره مندی از این سیستم می توان تقویم آموزشی، تقویم انتخاب واحد، تقویم ثبت نام و... را برمبنای یک تقویم یکپارجه و به شکل کاملا هماهنگ، در سطح کل کشور ایجاد کرد.
به گزارش قائم به نقل از مهر، به سبب یکپارچه سازی داده و اطلاعات آموزشی در دانشگاه آزاد، از حدود یک ماه گذشته دسترسی دانشجویان به سامانه های آموزشی دانشگاه بمنظور انجام کارهای فارغ التحصیلی، کارآموزی و یا اطلاع از نمرات قطع شده بود که این مساله گلایه دانشجویان را به همراه داشت.


منبع:

1399/06/05
12:56:53
5.0 / 5
2129
تگهای خبر: آموزش , دین , سیستم , عاشورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم