قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد:

اعتراض اساتید پیمانی مشروط پیام نور به حكم اخراج

اعتراض اساتید پیمانی مشروط پیام نور به حكم اخراج

دانشگاه پیام نور برای بعضی از اساتید پیمانی مشروط این دانشگاه حكم عدم تمدید قرارداد و برای برخی دیگر حكم تبدیل به كارمند صادر كرد.به گزارش قائم به نقل از مهر، بعضی از اساتید پیمانی مشروط دانشگاه پیام نور در تماس با خبرگزاری مهر اعلام کردند، دانشگاه پیام نور برای بعضی از آنها نامه اخراج و عدم تمدید قرارداد و برای تعدادی هم نامه تبدل به کارمند ارسال کرده است که بگفته آنها این خلاف بخشنامه جذب اساتید است.
این اساتید پیمانی مشروط عنوان کردند، پس از چندسال همکاری، دانشگاه پیام نور برای آنها امسال احکام ۴ ماهه صادر کرده است که با عدم تمدید احکام، وضعیت این افراد در هاله ای از ابهام قرار می گیرد.
به گفته اساتید معترض، مسئولین دانشگاه پیام نور و وزارت علوم در پاسخگویی خود اعلام می کنند این اعضای هیات علمی شاخص ها و ملاک های لازم مرکز جذب وزارت علوم و هیات اجرایی جذب دانشگاه پیام نور را پس از چند سال همکاری و صدور احکام گارگزینی برای جذب را ندارند! بدین سبب یا باید اخراج و یا تبدیل به کارمند شوند.
استقبال هیئت مرکزی جذب از شکایت ها
محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اخراج اعضای علمی پیمانی مشروط دانشگاه پیام نور اظهار داشت: مرکز جذب وزارت علوم هیچ گاه حکم اخراج برای کسی صادر نمی کند و صدور حکم اخراج جزء ماموریت ها و صلاحیت های مرکز جذب نیست.
وی افزود: پرونده هایی که از هیئت های اجرایی دانشگاه ها به مرکز جذب داده می شود در هیئت مرکزی مطرح می گردد و هر کدام با اکثریت آرا پذیرفته شد جواب قبول داده می شود با عبارت «در اولویت قرار گرفت» و مواردی که رای اکثریت اعضا را جلب نکند با عبارت «در اولویت قرار نگرفت» پاسخ داده می شود.
رئیس مرکز جذب وزارت علوم اعلام نمود: این افراد مدعی هستند برخلاف موازین و مقررات هیئت عالی حکم داده شده است اگر چنین باشد نیازی به شکایت نزد رسانه نیست هیئت عالی با آغوش باز از شکایت ها استقبال می کند و به صورت قانونی هر فردی می تواند درخواست تجدید نظر نسبت به آراء هیئت مرکزی داشته باشد و ادلّه خودرا ارائه نماید. هیئت عالی با دقت آنرا بررسی و رسیدگی خواهند کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور: مشکلی به نام پیمانی مشروط و یا دستیار علمی وجود ندارد
محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور، دوسال پیش درباره تعیین تکلیف اساتید پیمانی مشروط عنوان کرده بود: ساماندهی نیروی انسانی یکی از مهم ترین سیاست های دانشگاه پیام نور است و خوشبختانه طی جلسات گوناگون از شروع سال تاکنون، تمامی ۸۹۴ همکار علمی تعیین تکلیف شده اند و الان مشکلی به نام پیمانی مشروط و یا دستیار علمی که تعیین تکلیف نشده باشند، در دانشگاه پیام نور وجود ندارد.

1399/06/06
13:21:00
5.0 / 5
2171
تگهای خبر: دین , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم