قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

14 طرح ورزشی با حضور وزیر ورزش در شهریار بهره برداری شد

14 طرح ورزشی با حضور وزیر ورزش در شهریار بهره برداری شد

۱۴ طرح ورزشی با حضور وزیر ورزش در شهریار بهره برداری شد و مسعود سلطانی فر بر بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی كشور بعنوان سیاست اصلی دولت تاكید نمود.


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا، سالن قیانوری، فاز نخست ورزشگاه ۵ هزار نفری شهریار، سالن هرندی، سالن هفت جوی قدس و سالن شهید احمد معصومی شهریار همچون طرح هایی بود که با حضور وزیر ورزش و مسئولان استانی به بهره برداری رسید.
مسعود سلطانی فر در مراسم افتتاحیه مجموعه ورزشی و فرهنگی شهید احمد معصومی شهریار اظهار نمود: سیاست دولت و وزارت ورزش بهره برداری از حمایت شهرداری ها و بخش خصوصی است چونکه هر زمان از این بخش ها کمک دیده ایم شاهد موفقیت باارزش در بخش تجهیز و ساخت مجموعه های ورزشی کشور خواهیم بود.
وزیر ورزش با اشاره به اینکه ۵۰۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد اظهار داشت که یکی از اهداف ما در سال پایانی دولت، اتمام این طرح های بالای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد است.
وی افزود: در هفته دولت ۱۷۵ طرح عمرانی و ورزشی در کشور به بهره برداری خواهد رسید.
پتانسیل ورزش شهریار مطلوب است
نماینده مردم شهریار، ملارد و قدس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: هم اکنون این شهرستان در بعضی رشته های ورزشی همچون تکواندو، کشتی و رزمی در سطح استان و کشور شناخته شده است.
حسین حق وردی با اشاره به اینکه با مشارکت شهرداری ها و دهیاری ها شاهد توسعه سرانه ورزشی در این منطقه بوده ایم اظهار داشت: باتوجه به جمعیت و خاص بودن این شهرستان این ظرفیت ها نتوانسته جوابگوی نیاز منطقه باشد چونکه در تمام بخش ها هنوز ضعیف هستیم.
او همینطور از مسولان وزارت و اداره کل ورزش و جوانان در خواست کرد که با توجه به این که بیشترین حجم را نیروهای طرف قرار داد با هیات ها در ادارات ورزشی شهرستانهای غرب استان برعهده دارند، نظام اداری طرحی برای جذب آنها اعمال نماید.
افزایش سرانه های ورزشی در استان میلیمتری اما رو به رشد است
استاندار تهران با اعلان اینکه طی ۲ سال اخیر شاهد پیشرفت ۸۶ درصدی در بیمارستان شهرستان شهریار هستیم اظهار داشت که این رشد پس از نزدیک به بیش از بیست سال نتیجه همدلی و وفاق بین مسئولین در شهریار است.
انوشیروان محسنی بندپی با اعلان اینکه افزایش سرانه ورزشی در استان تهران میلیمتری است اشاره کرد: با تلاش و مطالبه گری در شهرستان شهریار شاهد رشد ۱۶ صدم درصدی را شاهد بودیم.
وی افزود: امروز توسعه اماکن ورزشی و افزایش سرانه های ورزشی بدون مشارکت بخش خصوصی بی معنا است.
بگفته وی زمانی که در استان تهران ۵۴ هزار متر مربع به سرانه های ورزشی افزوده می شود این هم نتیجه و برون داد کار کارشناسی و علمی دولت در حوزه ورزش است.
ورزش تهران کم برخوردار است
همین طور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با اعلان اینکه تهران با جمعیت میلیونی و پایتخت کشور از سرانه مطلوب ورزشی برخوردار نیست اظهار داشت: با توجه به این که یک چهارم ورزش کشور در تهران وجود دارد ولی از این حیث این استان جز کم برخوردار ترین ورزش کشور را به خود مختص کرده است.
رضا گل محمدی با اعلان اینکه از نمایندگان مردم تهران تقاضا دارم که اعتبارات خاصی را برای این استان در نظر بگیرند اشاره کرد: باتوجه به جمعیت چندین میلیونی و وجود یک چهارم تجهیزات ورزشی تهران نتوانسته نیازهای شهروندان را مرتفع کند.
وی افزود: افتتاح ۱۴ پروژه عمرانی و ورزشی توانست علاق مندان خاصی را در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم استان به فعالیت بدنی و ورزشی تشویق کند.
بگفته وی برای افتتاح این طرح های ورزشی ۴۶ میلیارد تومان اعتبار ملی، استانی، ماده ۲۷ و شهرداری ها هزینه شود.
۳۵ هزار ورزشکار در شهریار ورزش می کنند
فرماندار شهرستان شهریار در این آیین اظهار نمود: هم اکنون ۳۵ هزار ورزشکار سازمان یافته و بیش از ۳۰۰ مدال آور کشوری و بین المللی در این منطقه شناسایی شده اند.
نورالله طاهری با اعلان اینکه با مساعدت دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ شاهد رشد ۷۰ درصدی در توسعه و تجهیز ورزشی در این شهرستان هستیم اضافه کرد: هم اکنون سرانه ورزشی با احتساب ۸ طرح ورزشی به ۸۲ سانتی متر مربع برای هر شهروند رسیده است.
باحضور وزیر ورزش، استاندار و برخی مسئولان ورزشی به صورت همزمان ۱۴ پروژه عمرانی در سطح استان به بهره برداری رسید.منبع:

1399/06/06
22:54:52
5.0 / 5
1883
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , دین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم