قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
طبق مجموعه سخنان مقام معظم رهبری؛

درس مجازی بایسته های تبلیغ عاشورا تولید شد

درس مجازی بایسته های تبلیغ عاشورا تولید شد

مركز آموزش مجازی دانشگاهیان مجموعه سه جلسه ای درس بایسته های تبلیغ عاشورا را بر طبق مجموعه سخنان مقام معظم رهبری تولید كرد.به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، با شروع ماه محرم در کنار برگزاری مراسمات عزاداری مشتاقان و دوستداران اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، یک نیاز مهم دیگر حس می شود و آن ضرورت نقش آفرینی در تبلیع و نشر فرهنگ عاشورایی است؛ وظیفه ای که شاید بر عهده هر کدام از ما باشد و در این روزها که کشور با ویروس منحوس کرونا درگیر شده ضرورت تغییر روش در تبلیغ فرهنگ حسینی بیشتر از گذشته حس شود.
جریانات مذهبی امروز با دو چالش اصلی رو به رو هستند؛ از طرفی دشمنان به ایجاد شبهه و تخریب این فرهنگ روی آورده اند و از طرف دیگر، برخی جریانات دینی، زمینه های اصلی ایجاد واقعه عاشورا و فرهنگ حسینی را با شناخت و تبلیغ نادرست، به انحراف کشانده اند.
به همین دلیل، ضرورت شناخت دقیق از فرهنگ عاشورا و توجه به وظیفه ای که نسبت به تقابل با جریان معاند و روشنگری برای جلوگیری از انحراف این فرهنگ داریم، بهانه ای شد تا «مرکز آموزشی مجازی دانشگاهیان» مجموعه سه جلسه ای درس «بایسته های تبلیغ عاشورا» را بر طبق مجموعه سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تولید نماید که از الان برای عموم مردم قابل دسترسی است.
در جلسه نخست این درس «اهداف کلی از تبلیغ عاشورا» و «لزوم تبیین صحیح عاشورا» مطرح شده و در ادامه به «اهمیت پرداختن به معارف حسینی در ضمن پیوند عاطفی و روضه ها» پرداخته می شود. «زنده بودن فرهنگ عاشورا و عبرت های آن در طول تاریخ»، موضوع دیگری است که در جلسه اول به آن اشاره شده است.
در جلسه دوم درس «بایسته های تبلیغ عاشورا» موضوع «هدف اساسی تبلیغ دین» تبیین شده و به «کیفیت محتوا و مطالب ارائه شده در تبلیغ» پرداخته می شود. در این نشست نیز دو موضوع «فنون ارائه مطلب توسط مبلغین» و «نقش خودسازی و مطالعه در تبلیغ دین» تدریس می شود.
«اهمیت نوآوری در عین روشمند بودن»، «۳ اصول مهم برای مجالس عزای امام حسین (ع)»، «اهمیت پرداختن به مسائل سیاسی در عین پرهیز از افراط و تفریط در آن» سه موضوعی است که در جلسه سوم این درس به آن پرداخته شده است که در نهایت با پرداختن به «اهمیت عمل مبلغ و میزان اثرگذاری آن» این درس جمع بندی می شود.
علاقمندان جهت استفاده از این مباحث و گذراندن این دروس می توانند به آدرس مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان به آدرس https: //ec.nahad.ir/ مراجعه کنند.

1399/06/12
20:55:38
5.0 / 5
2142
تگهای خبر: امام , دین , عاشورا , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵