قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
ستاری:

بزرگترین شركتهای حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم

بزرگترین شركتهای حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم

به گزارش قائم معاون علمی و فناوری با اشاره به اینكه ما بزرگترین شركتهای دانش بنیان در حوزه هوش مصنوعی منطقه را داریم اظهار داشت: این برای ما یك افتخار است.به گزارش قائم به نقل از مهر، سورنا ستاری در اولین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که امروز در محل کارخانه نوآوری با حضور شهردار و استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون یک هم افزایی بین افراد و بازیگران اکوسیستم نوآوری بوجود آمده که باید از آنها تشکر ویژه ای داشته باشیم.
وی اضافه کرد: ما در ایجاد شبکه نوآوری برای تهران موفق بودیم و به صورت مجازی آنرا در استان های کشور توسعه دادیم اما با صراحت می توانم بگویم که در توسعه شبکه مجازی استان ها موفق عمل نکردیم.
به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ما شهری را نوآور می دانیم که شهرداری آن شتاب دهنده کسب و کار باشد، چونکه یک شهرداری می تواند بازار عظیمی در حوزه کسب و کارهای نو داشته باشد و درآمدی از آن کسب کند.
وی با تاکید بر اینکه شهرداری نمی داند که این شهر بزرگ چه بازار بزرگی است تا آنرا در اختیار بگیرد، اظهار داشت: این جمعیت از یک شهر می تواند منجر به عرضه نوآوری هایی در سرویس ها و خدمات باشد.
ستاری اضافه کرد: در سال ۹۴ مناظره هایی انجام می گرفت که اگر همان مناظره ها را شهرداری جدی پیگیری می کرد، حالا وضعیت بهتری داشتیم.
وی با اشاره به اینکه اما حالا علیرغم این همه اتفاقات شاهد وضعیتی هستیم که شهرداری در به وجود آمدن خیلی از کسب و کارها نقش مهمی دارد، اظهار داشت: شهرداری می تواند در ایجاد خیلی از کسب و کارها درآمد و سهمی داشته باشد که حالا این اتفاق در حال رخ دادن است.
ستاری اضافه کرد: ما آمادگی داریم روی مدلهای جدید کار نماییم که این احتیاج به کمک شهرداری دارد، البته که شهرداری وقت هم همیشه کمک کرده است چونکه راه اندازی چنین کارخانه ای با حمایت های شهرداری بوده است، ما نمی توانستیم با ضوابط کنونی این کارخانه و ناحیه نوآوری شریف را راه اندازی نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: در واقع راه اندازی ناحیه نوآوری شریف، پارک پردیس و کارخانه نوآوری با همکاری شهرداری بوده است.
ستاری اضافه کرد: ما باید در حوزه های مختلف به استارت آپ ها کمک نماییم تا ایده های خوب را پیش ببرند و نتایج آنها را در عرضه خدمات ببینیم. شهرداری باید خودش را موظف بداند که تمام سرویسهای شهری را با استفاده از نوآوری حاصل از فکر جوانان کشور عرضه نماید و یک نقش نظارتی و حاکمیتی در این سرویس دهی داشته باشد.
معاون علمی و فناوری با تاکید بر لزوم کاهش مقاومت های سنتی در شرکت ها برای پیشبرد اهداف و فروششان اظهار داشت: باید روش های سنتی در شرکت های سنتی از بین بروند و نوآوری جایگزین آنها شود.
وی اضافه کرد: بانک مرکزیIP آزاد در اختیار دارد که در زیر آن تراکنش هایی اتفاق می افتد که تمام بازیگران آن سنتی و مدرن هستند و با یکدیگر به رقابت می پردازند.
ستاری با اشاره به اینکه بانک ها بازیگران سنتی هستند، اظهار داشت: اما فین تک ها بازیگران جدیدی هستند که حالا روی کار آمده اند.
وی با اشاره به اینکه در ترکیه فین تک وجود ندارد، اظهار داشت: با فین تک بازیگران سنتی روی بازیگران مدرن سرمایه گذاری می کنند و روزی بالغ بر میلیاردها تومان تراکنش در آن رخ می دهد. در آینده بانک ها وجود ندارند اما بانکداری می ماند. ازاین رو باید به این مورد به واسطه نوآوری توجه ویژه ای داشته باشیم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: این جریان احتیاج به سرمایه گذاری دارد و بستر این سرمایه گذاری، شهر است.
وی افزود: چیزی که ما می خواهیم این است که در کنار یکدیگر زیرساختی را برای توسعه کسب و کارها به واسطه خلاقیت و نوآوری فراهم نماییم که این مورد احتیاج به هماهنگی حکومت شهر و کشور دارد.
ستاری با تاکید بر اینکه ما نباید بعنوان حکومت در نتیجه کار جوانان دخالت نماییم، اظهار داشت: اما باید در جهت توسعه بخش سرویس ها عرضه خدمات و بخش فناوری ها نقش خویش را به خوبی ایفا نماییم.

ستاری با اشاره به اینکه ما در ایران بزرگترین شرکت های دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی را در منطقه داریم، اظهار داشت: هم اکنون شرکتی وجود دارد که در آن ۵۰۰ نفر در حوزه برنامه نویسی هوش مصنوعی فعالیت می نمایند و این یک افتخار برای کشور به حساب می آید.

1399/06/23
21:54:32
5.0 / 5
1898
تگهای خبر: خدمات , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴