قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
حناچی:

اجرای ۲۰ پروژه مهم با همكاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در شهرداری

اجرای ۲۰ پروژه مهم با همكاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در شهرداری

شهردار تهران اظهار داشت: هم اكنون 20 پروژه مهم را با همكاری دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در شهرداری آغاز نموده ایم و امیدواریم كه این دوره منشأ تحولاتی باشد.به گزارش قائم به نقل از مهر، پیروز حناچی امروز در نخستین جلسه مجمع فناوری و نوآوری استان تهران که در محل کارخانه نوآوری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: منطقه البرز دارای بیش از ۳۰ درصد گردش اقتصادی و ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی است.
وی اضافه کرد: استان البرز ۲۰ درصد جمعیت کشور را دارد، به این جهت نیاز است که طبق سیاست های عمومی از ظرفیت این استانها استفاده گردد.
حناچی با تاکید بر تغییر کاربری خیلی از کارخانه ها اظهار داشت: اوایل دهه ۷۰ بود که نخستین کشتارگاه به مرکز فرهنگی تبدیل شد و به دنبال آن کارخانه چرم سازی در تبریز به دانشگاه، کارخانه نساجی کرمان به کتابخانه ملی و... مورد پیگیری قرار گرفتند.
وی افزود: باید از فرصت های باقی مانده به گونه های مختلفی استفاده نمائیم، به این جهت باید دانشگاه ها، پارک ها، مراکز نوآوری به حلقه اتصال رفع نیازها کشور متصل شوند. ما باید برای این حلقه اتصال شرایطی را فراهم نماییم تا بتوانند نیازها را برطرف کنند.
وی با اشاره به یکی از نتایج همکاریهای شهرداری با معاونت علمی که منجر به تولید محصول بومی می شود، اضافه کرد: تا اختتام امسال به نخستین رام متروی تهران که تا ۸۵ درصد داخلی سازی شده، دست پیدا می نماییم.
شهردار تهران با اعلان اینکه این قطار توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی در حال ساخت است، تاکید کرد: تابحال ۳۵ درصد یک رام مترو پیشرفت فیزیکی داشته است.
۴۰۰ نیاز فناورانه شهرداری اعلام شد
حناچی با تاکید بر اینکه آمادگی داریم خیلی از خدمات را با بهره گیری از دستاوردهای فناورانه پژوهشگران کشور ارائه نماییم، اظهار داشت: حالا بیش از ۴۰۰ نیاز فناورانه را در وب سایتی مربوط به شهرداری تهران قرار داده ایم که مراکز نوآوری به این نیازها دسترسی داشته باشند و در امتداد حل آن بر آیند.
شهردار تهران با اشاره به مرکز فناوری و نوآوری شهر هوشمند بیان کرد: این مرکز را با همکاری معاونت علمی و فناوری و حضور فعالان در عرصه اکوسیستم فناوری و نوآوری راه اندازی کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه ما تصدی گری در کارمان نداریم، اضافه کرد: در این راستا بستری فراهم نموده ایم که بخش های خصوصی بتوانند کارهای خودرا به ما عرضه کنند.
اجرای ۲۰ پروژه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها
حناچی با اعلان اینکه حالا ۲۰ پروژه مهم با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها داریم، اظهار داشت: انجام این پروژه ها شروع شده است و امیدواریم که این دوره منشأ تحولی بواسطه پژوهشگران کشور باشد.
وی اشاره کرد: تلاش می نماییم با خلاقیت و نوآوری جایگزینی برای روش های قدیمی با منابع محدودمان داشته باشیم.

1399/06/24
13:42:53
5.0 / 5
1718
تگهای خبر: خدمات , سایت , سیستم , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲