قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
جوكار:

نمایندگان نباید از ادبیات نامناسب برای سایر مسؤلان استفاده كنند

نمایندگان نباید از ادبیات نامناسب برای سایر مسؤلان استفاده كنند

به گزارش قائم رئیس كمیسیون امو رداخلی كشور و شوراها با تاكید بر اینكه باید در فضایی قانونی مشكلات دنبال شوند اظهار نمود: با كاربرد ادبیات نامناسب و توهین به سایر مسؤلان تنها زمینه سوءاستفاده برای دشمنان فراهم می شود.


محمد صالح جوکار در گفت و گو با ایسنا با اشاره به کاربرد ادبیات نامناسب از جانب بعضی از نمایندگان نسبت به مسؤلان دولتی، بیان نمود: همان طوری که مقام معظم رهبری در آغاز به کار مجلس یازدهم تاکید فرمودند نمایندگان حق ندارند از ادبیات نامناسب نسبت به دولتمردان یا سایر مسؤلان استفاده کنند. فرهنگ دینی ما هم بر این حکم تاکید دارد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: ما نباید با ادبیات نامناسب و زشت دیگران را مورد خطاب قرار دهیم. انتقاد امر به جایی است و نمایندگان حق دارند در قالب اخلاق و قانون انتقادات خویش را مطرح کنند. در جایی که کار به خوبی هم انجام می شود ما باید قدردانی نماییم.
نماینده مردم یزد در مجلس خاطرنشان کرد: امروز با عنایت به شرایط موجود مطالبات مردم بالا رفته و مردم در شرایط سختی هستند. نمایندگان هم برای پیگیری مطالبات مردم دغدغه دارند و تحت فشار هستند اما نباید به سایر مسؤلان توهین شود. مطالبات مردم باید در قالب قانون دنبال شود و به کسی هم بی احترامی نشود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: نمایندگان مجلس دارای ابزارهای نظارتی هستند که می توانند در جهت انجام وظیفه نظارتی خود از آن استفاده کنند. باید در فضایی قانونی مشکلات را دنبال کرد و چاره مناسب برای آنان یافت. با کاربرد ادبیات نامناسب و توهین به سایر مسؤلان تنها زمینه سوءاستفاده برای دشمنان فراهم می شود.
منبع:

1399/07/12
13:36:49
5.0 / 5
1661
تگهای خبر: دین , فرهنگ , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱