قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
داورزنی:

تبدیل ورزش به وزارتخانه اشتباه بزرگی بود

تبدیل ورزش به وزارتخانه اشتباه بزرگی بود

به گزارش قائم رئیس فدراسیون والیبال تبدیل ورزش به وزارت خانه را از جانب مجلس شورای اسلامی اشتباهی بزرگ دانست و اظهار داشت: وضعیت فدراسیون ها شبیه شتر، گاو، پلنگ شده است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی در نشستی که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و تعدادی از روسای فدراسیون های ورزشی برگزار شد، اظهار نمود: جنس صحبت های من با بقیه دوستان متفاوت می باشد. ای کاش ورزش ما وزارت خانه نمی شد. ای کاش سازمان جوانان به ورزش ملحق نمی شد و ای کاش تکلیف خودمان را در فدراسیون ها می دانستیم.
وی افزود: ما نمی دانیم NGO هستیم یا دستگاه های دولتی که زیر نظر دولت هستند؟ ما شتر، گاو، پلنگ شده ایم و به این دولت هم برنمی گردد بلکه در مجلس شورای اسلامی این اتفاق افتاده است.
رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه اشتباه بزرگ مجلس شورای اسلامی تبدیل ورزش به وزارت خانه بود، اظهار داشت: همه این قهرمانی ها حاصل حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است اما بار اصلی بر عهده فدراسیون هاست، اما در ساختار دولت جایگاه آنها کجاست؛ فدراسیونی که ۳۰ یا ۴۰ میلیارد هزینه می کند و دولت بخش اندکی از هزینه ها را پرداخت می کند.

داورزنی با تاکید بر اینکه فدراسیون ها را نمی توان دولتی اداره کرد، اظهار داشت: ما امسال شانس آوردیم کرونا آمد چون ورزش کشور به خاطر منابع پیشبینی شده نمی توانست کار کند، در عین حال با شروع فعالیتهای بین المللی ما با مشکلاتی روبرو می باشیم و هزینه ها چند برابر شده در حالیکه قدرت خرید فدراسیون ها کاهش یافته است.

وی ادامه داد: قصد ما این نیست کمبودها را بگوییم اما واقعیت این است اگر به ساختار فدراسیون ها توجه نشود با مشکلاتی روبرو خواهیم بود، اماکن ورزشی به شرکت توسعه واگذار شده و فدراسیون ها میلیاردها تومان بدهکارند و به صورت مثال فدراسیون والیبال برای لیگ ملت ها باید به شرکت توسعه اجاره بدهد.
رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به اینکه فدراسیون ها میلیاردها تومان به سازمان مالیاتی بدهکارند، اظهار نمود: برخی از دوستان ممنوع الخروج هستند و دولت هنوز نتوانسته این مشکل را حل کند. از یک طرف می گویند شما دولتی هستید اما از سوی دیگر این مشکلات را می بینیم.
منبع:

1399/07/12
00:01:33
5.0 / 5
1537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم