قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم عنوان شد

جزئیات ثبت نام وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی جدید

جزئیات ثبت نام وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی جدید

به گزارش قائم رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم جزئیات ثبت نام وام های دانشجویی را اعلام نمود و اظهار داشت: مشكلی از لحاظ تامین منابع وام شهریه نداریم.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات ثبت نام وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: پورتال صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای ثبت نام وام های دانشجویی باز شده است و دانشجویان تا اواخر آبان و اوایل آذرماه فرصت دارند نسبت به ثبت وام درخواستی خود اقدام نمایند.
اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان وام برای نیمسال اول سال تحصیلی جدید
وی با اشاره به اعتبار پیش بینی شده برای وام های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی اظهار داشت: اعتبار مصوب سال ۹۹ و اعتبار مصوب هیات امنا برای نیمسال اول، ۳۰۰ میلیارد تومان است و البته این مشروط به این است که سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص صندوق رفاه دانشجویان را به صورت کامل اختصاص دهد و همین طور افرادی که به صندوق رفاه قسط می پردازند بموقع به تعهدات خود عمل کنند تا صندوق بتواند منابع لازم این ۳۰۰ میلیارد تومان تامین کند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اشاره کرد: مشکلی از لحاظ تامین منابع وام شهریه نداریم.
وی درباره وام ضروری نیز اضافه کرد: افراد برای نیازهای ضروری اجتناب ناپذیر خود می توانند برای وام ضروری ثبت نام کنند، دانشجویی ممکنست از این وام برای درمان بیماری و دانشجوی دیگری برای خرید ابزار آموزشی تحصیلی استفاده نماید.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان به شرایط دریافت وام های دانشجویی اشاره نمود و اضافه کرد: برای هر وامی شرایطی قید شده است بدین سبب دانشجویان باید اول شرایط وام ها را مطالعه کرده و سپس نسبت به ثبت نام و دریافت وام اقدام نمایند، بعضی از دانشجویان باتوجه به شرایط مذکور می توانند یک وام و برخی دیگر دو تا ۳ وام ثبت نام کنند، شرایط وام ها مهم می باشد.
وی درباره اینکه کدام دانشجویان در اولویت دریافت وام هستند اظهار داشت: این مساله برعهده دانشگاه ها است اگر تعداد متقاضیان وام ها دانشجویی نسبت به منابعی که برای دانشگاه تعیین شده، خیلی بیشتر باشد دانشگاه مجبور است اولویت بندی کند.
مطیعی با اعلان اینکه منابع صندوق رفاه دانشجویان نیز محدود است اضافه کرد: با وجود منابع محدود ترم قبل تمام دانشجویانی که تقاضای وام ضروری داشته و این وام به آنها تعلق می گرفت، وام خودرا دریافت نمودند.
به گزارش قائم به نقل از مهر، درباره آغاز ثبت نام وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: ثبت نام وام های دانشجویی از ۱۶ مهر ماه شروع شده است. در سال تحصیلی جدید دانشجویان می توانند در ۵ نوع وام تحصیلی، شهریه، ضروری، مسکن و ویژه دکتری ثبت نام کنند.
مبالغ وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید افزایش یافتند. در سال تحصیلی پیش رو وام ها به لحاظ مبلغ تقویت شدند، وام تحصیلی که از ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بود به ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
همچنین در سیستم جدید وام شهریه که از وام های پر تقاضا و پر استقبال صندوق رفاه است. وام شهریه مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که تا پنج میلیون افزایش داشته است.
وام ضروری نیز قبلاً یک میلیون تومان بوده که هم اکنون به صورت رویداد در موارد خاص از ۳ میلیون تا ۵ میلیون پرداخت می شود. همین طور وام مسکن متاهلان در تهران از ۱۰ به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافته است و در کلان شهرها تا ۲۰ میلیون و در سایر شهرها تا ۱۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. امسال ۲۲۰ میلیارد تومان برای وام تحصیلی پیش بینی شده است.


منبع:

1399/07/19
10:48:36
5.0 / 5
1471
تگهای خبر: آموزش , بیماری , دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳