قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
خضریان :

حقوق دریافتی سربازان كفاف رفت و آمدشان را هم نمی دهد

حقوق دریافتی سربازان كفاف رفت و آمدشان را هم نمی دهد

به گزارش قائم عضو هیئت رئیسه كمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: حقوق پرداختی به سربازان حتی كفاف مایحتاج روزانه و هزینه رفت و آمد آنان به محل خدمتشان را هم نمی دهد و با قانون فاصله بسیاری دارد.علی خضریان در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد حقوق دریافتی سربازان وظیفه، اظهار داشت: در ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی در مورد حقوق سربازان وظیفه، به صورت شفاف نحوه محاسبه حقوق سربازان مشخص شده است که هم اکنون حقوق دریافتی سربازان وظیفه با قانون فاصله بسیاری دارد.
رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: در شرایط حال حاضر و با عنایت به وضعیت اقتصادی و تورم فزاینده در کشور که مشکلات معیشتی فراوانی را برای عموم جامعه خصوصا اقشار ضعیف فراهم نموده است، سربازان در حال خدمت هم عموما از قشر ضعیف و صدمه پذیر جامعه محسوب می شوند.
خضریان خاطرنشان کرد: با استناد به اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، به سربازان وظیفه تنها ۱۳ درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می شود که این میزان حقوق پرداختی به سربازان حتی کفاف مایحتاج روزانه و هزینه رفت و آمد آنان به محل خدمتشان را هم نمی دهد. این مورد شرایط را برای سربازی که متاهل و سرپرست خانوار باشد، خیلی سخت تر خواهد نمود.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: از رسالت های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، پشتیبانی از نیروهای مسلح کشور است و ماده ۴۹ و ۵۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، دولت را بر پرداخت ۶۰ تا ۹۰ درصد حقوق پایوران به سربازان مجرد و متاهل ملزم نموده است که تأمین بودجه مورد احتیاج به عهده وزارتخانه دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است و می بایست در اختیار نیروهای مسلح قرار گیرد.
خضریان خاطرنشان کرد: بعنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، از وزیر دفاع این مشکل را در چارچوب سوال مطرح کرده ام و امیدواریم تا با همکاری این وزارتخانه پرداخت حقوق سربازان وظیفه طبق قانون انجام پذیرد تا بخشی از مشکلات این عزیزان مرتفع شود.


منبع:

1399/07/24
11:11:51
5.0 / 5
1372
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امنیت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲