قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
طهرانچی خبر داد؛

تاسیس دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد

تاسیس دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد

به گزارش قائم رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی همچون لارستان، سنندج، زاهدان و... افتتاح شده است.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد، جلسه شورای راهبری تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی بامداد امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور دکتر سیدمحمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، مولوی اسحاق مدنی مشاور رئیس دانشگاه در امور اهل سنت، حجت الاسلام والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سیدحامد علم الهدی معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دکتر علی سروری مجد مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استانها، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر و دیگر اعضا در سازمان مرکزی اجرا شد.
طهرانچی در ابتدای این جلسه با اعلان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از معدود سازمان هایی است که اهل تشیع و تسنن در کنار یکدیگر هستند، اظهار داشت: در دانشگاه آزاد اسلامی، علاوه بر حضور دانشجویان اهل سنت، اساتید و کارکنان بسیاری نیز در این مجموعه فعالیت دارند که اهل سنت هستند و لازم است با یک نگاه تقریب مذاهبی آنها را پاس بداریم.
وی اشاره کرد: در واحدهای افغانستان و امارات دانشگاه آزاد اسلامی، مسئله تقریب مذاهب از اهمیت بسیار بیشتری برخوردارست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تأسیس دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: شورای راهبری تقریب بین المذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی از سال قبل به وجود آمده تا فرهنگ تقریب مذاهب را در این دانشگاه ترویج کند. در این راستا دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی همچون لارستان، سنندج، زاهدان و... افتتاح شده است.
طهرانچی در ادامه به دیدارهای خود با علمای اهل سنت در شهرهای مختلف اشاره نمود و اضافه کرد: در دیدارهایی که در سفرهای استانی، با علما و امامان جمعه اهل سنت داشتیم، علاقه خودرا نسبت به توسعه و همین طور بحث تقریبی نشان دادند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: این دانشگاه به سبب اینکه در پهنه کشوری گسترده است و در همه نقاط در ارتباط مستقیم با اقشار مختلف جامعه شامل اهل سنت و اهل شیعه است، در ایفای نقش تقریب مذاهب از اهمیت زیادی برخوردارست.
در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از کارهای انجام شده در شورای راهبری تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.


منبع:

1399/07/30
22:33:29
5.0 / 5
1151
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم