قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

نمایه سازی نشریه حقوق بشر دانشگاه مفید در پایگاه بین المللی اسكوپوس

نمایه سازی نشریه حقوق بشر دانشگاه مفید در پایگاه بین المللی اسكوپوس

قائم: «دوفصلنامه حقوق بشر» دانشگاه مفید، موفق شد با عضویت در پایگاه استنادی بین المللی اسكوپوس در این پایگاه نمایه سازی شود.


به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه مفید، «دوفصلنامه حقوق بشر» دانشگاه مفید موفق شد بعنوان نخستین نشریه حقوقی ایران با عضویت در پایگاه استنادی بین المللی اسكوپوس در این ‍پایگاه نمایه سازی شود.
علیرضا ملكی، معاون مركز مطالعات حقوق بشر دانشگاه مفید در این زمینه اظهار داشت: بعد از تلاش ها و پیگیری های مداومی كه در طول 5 سال قبل برای ارتقاء وضعیت، بهبود شرایط و كیفیت علمی «دوفصلنامه حقوق بشر» بعنوان نخستین و تنها نشریه دانشگاهی و تخصصی حقوق بشر در ایران به انجام رسید، به لطف ایزد منان این نشریه واجد تمام شرایط عضویت در پایگاه استنادی بین المللی اسكوپوس شناخته شد و عضویت آن در این پایگاه استنادی مورد تایید قرار گرفت. با عنایت به این توفیق، الان دوفصلنامه حقوق بشر نخستین نشریه علمی ایران در زمینه حقوق و ششمین نشریه علمی ایران در زمینه علوم انسانی است كه در این پایگاه استنادی عضو شده و مستند می شوند.
معاون مركز مطالعات حقوق بشر دانشگاه مفید در ارتباط با جایگاه و اهمیت این ‍پایگاه استنادی بین المللی اظهار داشت: این پایگاه هم ردیف پایگاه استنادی بین المللی ISI بوده و در مجامع بین المللی و در بخشنامه های وزارت علوم ایران نیز از اهمیت و اعتبار فوق العاده ای برخوردار می باشد.
دوفصلنامه حقوق بشر یكی از نشریات علمی دانشگاه مفید قم است كه از سال 1385 زیر نظر مركز مطالعات حقوق بشر این دانشگاه چاپ و منتشر می شود. این نشریه كه به صورت دو فصلنامه انتشار می یابد جهت گسترش مفاهیم حقوق بشر در ایران و انعكاس دیدگاه های علمی و تخصصی موجود در حوزه حقوق بشر به دو صورت چاپی و الكترونیكی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. در این نشریه مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی پذیرفته و بررسی می شوند.
/6262


منبع:

1398/07/18
14:14:54
5.0 / 5
4342
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵