قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون صندوق رفاه خبر داد

بازبینی در وام ودیعه مسكن

بازبینی در وام ودیعه مسكن

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان از بازبینی وام ودیعه مسكن و حذف مقطع تحصیلی از وام ودیعه مسكن خبرداد.به گزارش قائم به نقل از مهر، الیاس منیری درباب وام های دانشجویی اظهار داشت: بعضی از وام های صندوق رفاه دانشجویان از گذشته با کارمزد ۴ درصد پرداخت می شد که تغییری نکرده است ضمن اینکه دانشجویی که می خواست از تسهیلات صندوق بهره مند شود، باید ضامن کارمند رسمی یا پیمانی دولت را معرفی می کرد که برای پوشش بیشتر جامعه هدف، امسال شرایط ضامنان دانشجویی تسهیل شد و کارکنان قراردادی تمام دستگاه های دولتی و برخی حرفه و مشاغل هم وارد این حوزه شد.
وی درباره اینکه دانشجویان محدودیتی در دریافت وام دارند یا خیر اضافه کرد: هدف صندوق رفاه پوشش بیشتر دانشجویان خصوصاً در شهرستان ها است تمام دانشجویان غیرشاغل می توانند وام دریافت نمایند، فقط دانشجویان شاغل نمی توانند از وام برخوردار شوند.
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: وام شهریه تنها وامی است که د رصورتی که منابع داشته باشیم دانشجویان شاغل در اولویت دوم قرار می گیرند و اگر منابع مازاد بماند شاغلان هم می توانند از این وام بهره مند شوند.
وی افزود: در سال تحصیلی جدید کرونا تاثیر ویژه ای داشته و ما سال تحصیلی ویژه ای را آغاز کردیم. با وجود اینکه دانشگاه ها به صورت مجازی و با حداقل دانشجویان تشکیل می شود ولی نیاز به وام های دانشجویی و پشتیبانی از دانشجویان به لحاظ اقتصادی در این دوره زمانی موضوع مهمی است خصوصاً که در شرایط اقتصادی خوبی نیز نیستیم.
منیری اضافه کرد: وظیفه خود دانستیم حمایتمان را از دانشجویان تا چند برابر افزایش دهیم بدین سبب طرح تجمیع وام های دانشجویی را عملیاتی کردیم به چند وام اصلی و پر تقاضا توجه ویژه شد وام تحصیلی که از ۶۰۰ هزار تومان بود به یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
وی افزود: وام ضروری که سال قبل با افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی به یک میلیون تومان رسیده بود، امسال بین ۳ تا ۵ میلیون افزوده شد.
منیری اضافه کرد: وام ودیعه مسکن که در گذشته متناسب با شهرها و مقاطع تفاوت داشت بازبینی و مبلغ وام آن افزایش یافت و دانشجویان به لحاظ مقطع از این بحث مستثنی شدند و مقطع تحصیلی تاثیری در ستاندن وام ودیعه مسکن ندارد.
وی افزود: وام ودیعه مسکن در تهران از ۱۰ میلیون تومان که به دانشجویان دکتری ارائه می شد به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت و در کلان شهرها ۲۰ میلیون و در سایر شهرها تا ۱۵ میلیون تومان افزایش یافت که در مواردی در وام ها تا ۱۰۰ درصد رشد داشتیم.

1399/08/03
23:56:22
5.0 / 5
1452
تگهای خبر: دستگاه , دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم