قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

بیانیه ۹۰۰۰ نفر از استادان دانشگاه در محكومیت اهانت به پیامبر (ص)

بیانیه ۹۰۰۰ نفر از استادان دانشگاه در محكومیت اهانت به پیامبر (ص)

قائم: 9000 نفر از استادان دانشگاه های سراسر كشور در محكومیت اهانت به پیامبر اعظم(ص) اطلاعیه ای را صادر كردند.


به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ۹۰۰۰ تن از استادان دانشگاه های سراسر کشور در محکومیت اهانت به پیامبر اعظم (ص) اطلاعیه ای را صادر کردند که متن آن به شرح ذیل است.
بسم الله الرحمن الرحیم
اقدام موهن و گناه بزرگ و نابخشودنی نشریه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای قبیح و اهانت به چهره ی نورانی و قدسی حضرت رسول اعظم (صلّی الله مقابل و آله) و متعاقباً حمایت رئیس جمهور فرانسه و دامن زدن به اسلام هراسی، موجب جریحه دار شدن قلوب مسلمانان و پیروان آن حضرت در سراسر جهان شده و یکبار دیگر، عناد و کینه ی شرارت بار دستگاه های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه ی مسلمانان را آشکار ساخته است.
این اقدام شنیع، این سوال را به ذهن فطرتهای سلیم متبادر می کند که با توجه به این که بی حرمتی و اهانت به پیامبران، در هر آئینی به طور مسلم مذموم و ناپسند است. توهین به شخصیت والای رهبر فرزانه ای که برای یک و نیم میلیارد مسلمان و صدها میلیون انسان سلیم النفس دارای جایگاهی ویژه است، چه معنایی دارد؟
بی شک این اقدام ننگین، مصداق بارز تنفرپراکنی و توهین به مقدسات و نقض آشکار حق آزادی دین و عقیده بوده و از سویی دیگر نقض روشن مواد ۱ و ۱۸ اعلامیه حقوق بشر و همین طور نقض بخش نخست از بند سوم ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی می باشد و این مساله حتی مطابق ماده ۳۲ قانون آزادی مطبوعات فرانسه نیز جرم به شمار می آید.
چنین رفتارهایی که به بهانه و تمسک به آزادی بیان انجام می شود، خود بزرگترین ظلم به آزادی بوده و این موهبت الهی را در بند کژفهمی های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را بجای هنر آزادی بخش بر افکار عمومی تحمیل کرده است. "در جامعه ای که تردید در هولوکاست جرم بوده و اگر حتی محقق و استاد دانشگاه هم چیزی در این زمینه گفته و یا نگاشته باشد باید به زندان برود، چگونه است که اهانت به چهره های درخشان و مقدس آزاد است؟ "
البته پرواضح است، کسانی که برای پوشاندن ضعف و حقارت خود در مقابل پیام روشن و رهایی بخش رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) از شیوه نخ نمای تمسخر و کوشش های هتاکانه استفاده نموده اند، نه فقط خدشه ای به این چهره نورانی وارد نخواهند ساخت بلکه در معادله ای معکوس اگر خوب تاریخ را نظاره گر شوند در می یابند، نور محمدی در قلوب مردم روشن ضمیر عالم، تابان تر از قبل می درخشد و امت مسلمان در سرتاسر دنیا، بیش از گذشته به ذات خبیث عمال غرب پی برده و از آنها برائت می جوید: یریدون لیطْفئوا نور اللّه بأفْواههمْ واللّه متمّ نوره ولوْ کره الْکافرون ﴿صف، ۸﴾ ترجمه: "می خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران خوششان نمی آید، نور خودرا کامل خواهد گردانید."
راه عدل و دوستی، راهی که پیامبر عظیم شأن اسلام (ص) در تمامی عمر پر برکت خود همیشه بر همین مسیر گام نهاد، نه فقط با انتشار تصاویر موهن از ایشان، فراموش شدنی نیست، پیام مهربانی، صلح و راستی ایشان، از پس قرن ها همچنان به گوش می رسد. پیامبر رحمتی که، رسالت خودرا اکمال و اتمام مکارم اخلاق اعلام نمود و حتی پیش از رسالتش، ملقب به محمد امین بود.
ما استادان دانشگاه های ایران، ضمن ابراز انزجار از این اقدام نابخردانه، غیر انسانی، غیر اخلاقی و در تضاد آشکار با آزادی و اصول اساسی حقوق بشر، از تمام دولت ها و مجامع علمی و دانشگاهی و حقوق بشری، استادان، فرهیختگان، روشنفکران و همه ی آزادگان جهان در خواست داریم تا با محکومیت این گستاخی ها و با بهره گیری از تمام ظرفیت های خود مانع از تکرار این دست اقدامات متحجرانه و غیر متمدنانه شوند و متعهدانه اشخاص و جریان های حامی این هتاکی ها را نسبت به مسئولیت خود در رعایت خردورزی و اخلاق و پرهیز از بدرفتاری، بی تدبیری و خصومت ورزی، متوجه کنند تا از کوشش های بعدی این دستان آلوده و ایجاد فتنه ی جدیدی در جهان پیشگیری کنند.


منبع:

1399/08/14
20:34:03
5.0 / 5
1272
تگهای خبر: اسلام , پیامبر , دستگاه , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵