قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

موافقت آمریكا با فروش تراشه گوشی به هواوی

موافقت آمریكا با فروش تراشه گوشی به هواوی

قائم: شركت كوالكام اعلام نمود مجوز دولت آمریكا برای فروش تراشه های تلفن همراه نسل چهارم به شركت هواوی تكنولوژیز چین را دریافت كرده است.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، سخنگوی شرکت کوالکام اعلام نمود این شرکت مجوزی برای فروش شماری از محصولاتش شامل محصولات نسل چهارم دریافت کرده است.

کوالکام و سایر شرکتهای تولیدکننده نیمه رسانای آمریکایی بعد از اجرای محدودیتهای تجاری آمریکا مقابل هواوی در سپتامبر، اجازه ندارند بدون مجوز ویژه دولت به این شرکت فروش داشته باشند.

سخنگوی کوالکام درباره محصولات نسل چهارمی که به هواوی فروخته می شود توضیح نداد اما گفت مربوط به دستگاههای موبایل هستند. کوالکام درخواستهای دیگری برای صدور مجوز دارد که هنوز توسط دولت آمریکا بررسی نشده اند.

هواوی در گذشته مشتری نسبتا کوچک تراشه های کوالکام بود که بزرگترین تامین کننده تراشه تلفنهای هم راه است. هواوی در گوشی های پرچمدارش از تراشه های طراحی داخلی بهره برده اما در مدل های ارزان از تراشه های کوالکام بهره گرفته است.

تلاش هواوی برای طراحی تراشه های خود در سپتامبر با محدودیتهای تجاری آمریکا برای جلوگیری از دسترسی این شرکت به ابزارهای ساخت و طراحی نرم افزار، به مانع برخورد کرد. مفسرین صنعت اعتقاد دارند که هواوی قبل از اجرائی شدن ممنوعیت دولت آمریکا، به خرید و انبار کردن تراشه های مورد نیازش اقدام نموده است.

بر اساس گزارش رویترز، فروش سایر شرکتهای آمریکایی نظیر مایکرون تکنولوژی به هواوی متوقف شده و این شرکتها خواهان صدور مجوز دولت آمریکا شده اند. اینتل اعلام نموده که مجوزی برای فروش به هواوی دارد.

منبع:

1399/08/25
21:10:56
5.0 / 5
1364
تگهای خبر: دستگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲