قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
به وسیله ورقه های دینامیكی جدید؛

هواپیماهای كم سروصدا با الهام از پرواز جغد تولید می شود

هواپیماهای كم سروصدا با الهام از پرواز جغد تولید می شود

قائم: پژوهشگران با بررسی دقیق بال ها و شیوه قرارگیری پرها و استخوان های بدن جغد كه سبب سروصدای اندك این پرنده در حین پرواز می شود، به دنبال تولید هواپیماهای كم سروصدا هستند.به گزارش قائم به نقل از نیواطلس، تولید هواپیماهای کم سروصدا همیشه یکی از آرزوهای بشر بوده، اما هنوز اهداف مهندسان دراین زمینه محقق نشده است. در عین حال شرایط آئرودینامیکی بدن برخی پرندگان سبب می شود که آنها در حین بال زدن سروصدای زیادی ایجاد نکنند.
گروهی از پژوهشگران انگلیسی و آلمانی با همکاری یکدیگر ورقه های دینامیکی جدیدی را ساخته اند که با الهام از پرهای جغد تولید شده اند و می توانند به تولید هواپیماهای کم سروصدا کمک کنند.
بررسی ها نشان میدهد بال های جغد دارای ریزارگانیسم های خاصی است که به خصوص در لبه های جلویی پرهای جغد قابل مشاهده می باشد. این ریزارگانیسم ها فینل نام دارند و پژوهشگران با اسکن سه بعدی و بازتولید آنها در حال مطالعه بر روی خواص آئرودینامیکی آنها هستند.
فینل ها باتوجه به ساختار خود قادر به تغییر مسیر جریان هوا و هدایت آن به شکلی یکپارچه هستند. این تغییر مسیر و تثبیت جریان های هوایی که ناشی از انحنای بخش انتهایی فینل هاست سبب می شود تا سر و صدای بال زدن جغدها به حداقل برسد. پژوهشگران در تلاش هستند تا در آینده نزدیک نمونه های اولیه بال های هواپیما را که بر اساس همین زیرساختارها تولید خواهند شد، عرضه کنند.


منبع:

1399/08/30
22:01:41
5.0 / 5
978
تگهای خبر: دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم