قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در جلسه هیأت عالی جذب مطرح شد؛

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارت علوم و بهداشت

اختصاص 310 مجوز جذب نخبگان به وزارت علوم و بهداشت

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور از اختصاص ۳۱۰ مجوز جذب نخبگان به وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، آموزش و درمان پزشکی اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از مهر، جلسه ۲۵۸ هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی نژاد رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیأت علمی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
سید صدرالدین صدری نوش آبادی ضمن اشاره به آیین نامه ارتقاء اعضای هیأت علمی اظهار داشت: طبق این قانون متقاضیان جذب به ترتیب به صورت پیمانی، رسمی آزمایشی و رسمی قطعی جذب می شوند چون که فلسفه این روند قانونی به منظور بررسی توانایی علمی و صلاحیت عمومی متقاضی است.
وی در ادامه از اختصاص ۳۱۰ مجوز جذب نخبگان به وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، آموزش و درمان پزشکی اطلاع داد و اظهار داشت: سهم وزارت علوم از این سهمیه های جذب نخبگان ۲۵۰ سهمیه و وزارت بهداشت ۶۰ سهمیه است و البته این سهمیه ها بر مبنای تقاضای مشترک معاونت علمی و فناوری با وزارتین علوم و بهداشت است.
در ادامه جواد محمدی دبیر هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و اظهار نمود: خطاب اصلی این بیانیه به جوانان است و اساسا اساتید دانشگاه در تربیت جوانان نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری دارند.
وی خاطرنشان کرد: هیأت عالی جذب برای اجرایی شدن هر چه بهتر بیانیه گام دوم انقلاب باید با دقت بیشتری صلاحیت علمی و عمومی متقاضیان جذب را بررسی کند.
در آخر جلسه برخی از اعضای هیأت های اجرایی جذب و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی قوچان، صنعتی همدان، پیام نور، جامعه المصطفی(ص) العالمیه، علوم و فنون دریایی خرمشهر، دریانوردی و علوم دریایی چابهار، علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان، علوم پزشکی بوشهر، علوم پزشکی بیرجند، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی گناباد، علوم پزشکی زاهدان، علوم پزشکی زنجان، علوم پزشکی شهر کرد، علوم پزشکی کردستان و علوم پزشکی قم تأیید صلاحیت شدند.


منبع:

1399/09/15
22:50:52
5.0 / 5
838
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱