قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه تشریح كرد؛

جزئیات برگزاری ۲ كنگره بین المللی در دانشگاه خوارزمی

جزئیات برگزاری ۲ كنگره بین المللی در دانشگاه خوارزمی

رئیس دانشگاه خوارزمی از برگزاری ششمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام و هفتمین کنفرانس بین المللی لجستیک و مدیریت زنجیره تامین خبرداد.به گزارش قائم به نقل از مهر، با حضور عبداله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی نشست خبری ششمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام و هفتمین کنفرانس بین المللی لجستیک و مدیریت زنجیره تامین اجرا شد.
حبیبی در این جلسه اظهار داشت: ششمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام روز پنج شنبه همزمان با روز وحدت حوزه و دانشگاه انجام می شود.
وی اضافه کرد: قرار بود این کنگره اردیبهشت ماه سال جاری اجرا شود ولی به سبب شرایط کرونائی به مهرماه موکول شد و ادامه روند شیوع ویروس کرونا در نهایت باتوجه به ابلاغ وزیر علوم در خصوص برگزاری نشست ها و کنگره ها به صورت مجازی و اینکه برگزاری مجازی کنگره ها همان اعتبار مراسم حضوری را دارد، قرار شد ششمین کنگره بین المللی جغرافیدانان جهان اسلام روزپنج شنبه ۲۷ آذر انجام می شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنگره، همگرایی کشورها از نگاه جغرافیدانان برای پیشرفت همه جانبه اقتصادی، فرهنگی و... کشورهاست.
در ادامه حسن کامران، رئیس انجمن جغرافیدانان ایران اضافه کرد: انجمن جغرافی، قدیمی ترین انجمن کشور است که فعالیت خودرا از سال ۱۳۵۲ آغاز نموده است؛ یکی از کارهای انجمن این است که جغرافی را از حالت عوامی خارج کند.
وی اضافه کرد: با مجوز وزارت علوم هر دانشگاه موفق به ایجاد دانشکده جغرافیا شد، همین طور گرایش جغرافی توسعه یافت یعنی دانش آموزان رشته های ریاضی هم توانستند در رشته جغرافی در دانشگاه تحصیل کنند.
وی اضافه کرد: آمایش سرزمین یکی از اهداف انجمن جغرافیای ایران است. آمایش به مفهوم نحوه تشخیص بهره برداری از سرزمین است تا بتوانیم با نگاه علمی و جغرافیایی به حل مسائل و مشکلات جهان اسلام دقت کنیم، چونکه مسائل سیاسی دراین زمینه به تنهایی کاربرد ندارند.
کامران با اعلان اینکه پیشنهاد دادیم اتحادیه انجمن های جغرافیدانان جهان اسلام ایجاد شود، اضافه کرد: تا کنون حدود ۱۰۰ مقاله به کنگره مذکور ارسال شده و کشورهای آذربایجان، پاکستان، عمان، ترکیه، افغانستان و عراق حضور خودرا اعلام نموده اند. و ما امیدواریم خروجی این همایش به وحدت و همدلی منجر شود.
در ادامه ابوالفضل میرزازاده دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی لجستیک و مدیریت زنجیره تامین اظهار داشت: این کنفرانس با همکاری انجمن لجستیک ایران در تاریخ ۳ و ۴ دی ماه انجام می شود.
وی افزود: این کنفرانس، اجتماع اعضای هیات علمی، اندیشمندان، متخصصان صنایع و دانشجویان سراسر دنیا خواهد بود. هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد زمینه ای برای تبادل اطلاعات، تجربیات و دستاوردهای علمی و پژوهشی در مورد یافته های نظریه و کاربردی اخیر در تحقیقات و صنایع مربوط به لجستیک و زنجیره تامین است.
وی افزود: این کنفرانس فرصتی فوق العاده برای تشویق فعالین حوزه لجستیک و زنجیره تامین، اظهار نظر در مورد موضوعات به روز زنجیره تامین در سطح ملی و بین المللی، و تقویت همکاری دانشگاه و صنعت است.
میرزازاده دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی لجستیک و مدیریت زنجیره تامین اضافه کرد: مدیریت زنجیره تامین حوزه ای میان رشته است و رشته های مختلفی همچون مهندسی صنایع، مدیریت، اقتصاد، کامپیوتر و... همچون مخاطبان این حوزه هستند. خوشبختانه برنامه ریزی خوبی برای برگزاری موفق این کنفرانس به عمل آمده است و به یاری خدا و با همراهی همه بخش های دانشگاه، امیدواریم همه چیز به خوبی به انجام برسد.
وی اضافه کرد: دراین کنفرانس برای نخستین بار در سطح کشور رساله برتر دکتری حوزه مدیریت زنجیره تامین انتخاب می شود.
میرزازاده اضافه کرد: این کنفرانس پنج سخنران کلیدی از برجسته ترین و شناخته شده ترین افراد این حوزه همچون رئیس فدراسیون بین المللی انجمن های تحقیق در عملیات بعنوان میهمان ویژه خواهد داشت.
وی افزود: بیش از ۴۲۰ مقاله از کشورهای مختلف همچون ایران، استرالیا، نیوزیلند، انگلستان، مالزی، امریکا، هند، عراق، ترکیه، اتیوپی، سریلانکا، الجزایر، مراکش، صربستان، بوسنی و هرزگوین و... دریافت شده است.
دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی لجستیک و مدیریت زنجیره تامین افزود: نشست تخصصی با حضور اندیشمندان ایرانی و خارجی با عنوان «مدیریت زنجیره تامین در وضعیت کووید ۱۹» برنامه ریزی شده و انجام خواهد شد.
وی افزود: باتوجه به تعداد بالای مقالات، ارائه دیجیتالی مقالات (پذیرفته شده پوستری) قبل از برگزاری کنفرانس بوسیله سامانه LMS دانشگاه خوارزمی برنامه ریزی شده است.
وی یادآورشد: علاوه بر رقابت انتخاب رساله برتر دکتری، دو مسابقه دیگر نیز در حوزه مدیریت زنجیره تامین برنامه ریزی شده است و مرحله نهایی آنها طی کنفرانس برگزار می گردد که می توان به مسابقه دفاع ۳ دقیقه ای و انتخاب کتاب برگزیده اشاره نمود.


منبع:

1399/09/25
22:18:10
5.0 / 5
1297
تگهای خبر: اسلام , دكتر , فرهنگ , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴