قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

تنها ۱۵ درصد درآمد دانشگاه های مطرح دنیا از شهریه بدست می آید

تنها ۱۵ درصد درآمد دانشگاه های مطرح دنیا از شهریه بدست می آید

قائم: معاون علمی فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: فقط حدود 15 درصد درآمد دانشگاه های مطرح دنیا از شهریه بدست می آید.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد، سورنا ستاری در مراسم افتتاح سرای نوآوری و فناوری های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب که بامداد امروز برگزار شد، با تاکید بر اهمیت تغییر فرهنگ در دانشگاه ها نسبت به مساله فناوری و نوآوری، اظهار داشت: این اتفاق در دانشگاه ها در حال رخ دادن است، بطوریکه در چند سال اخیر یک میلیون مترمربع فضای نوآوری در سراسر کشور با همکاری بخش خصوصی تجهیز شده است.
وی اضافه کرد: تغییر فرهنگ در دانشگاه ها باید به این صورت باشد که عدد قابل توجهی از درآمد دانشگاه ها از محل توسعه تکنولوژی و ارتباط با صنعت به دست آید.
ستاری با اعلان اینکه فقط حدود ۱۵ درصد درآمد دانشگاه های مطرح دنیا از شهریه بدست می آید، اظهار داشت: کسب درآمد غیرشهریه ای با عزمی که در دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمده در حال رخ دادن است. دانشگاه آزاد اسلامی باید درآمد خودرا از شهریه جدا کرده و با جذب و پشتیبانی از سراهای نوآوری، به سمت درآمدهای غیرشهریه ای حرکت نماید. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی با شروع به کار چندین سرای نوآوری و مرکز رشد در سطح کشور عزم جدی دراین زمینه دارد.
وی با اعلان اینکه حدودا در تمام استانها سرای نوآوری افتتاح شده است، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پروژه های مشترک بسیاری با دانشگاه آزاد اسلامی انجام می دهد. این حرکت جدید باید به صورت جدی پیگیری شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه کرد: سراهای نوآوری و فناوری علاوه بر اینکه فرصت پژوهشی فراهم می آورد، می تواند بعنوان عاملی برای درآمدزایی تبدیل گردد.
وی با تاکید بر لزوم ایجاد اکوسیستم نوآوری در کشور، اظهار داشت: هم اکنون چند هزار استارتاپ و ۵۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور برای خود یک اقتصاد بوجود آورده و به تدریج خودرا جایگزین اکوسیستم قبلی اقتصاد که بر پایه نفت بوده، می کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اشاره کرد: این شرکتها سال قبل ۱۲۰ هزار میلیارد فروش داشته و هم اکنون حدود ۴۵ شرکت در بورس فعال می باشند که این جریان تحول جدی در اقتصاد، زندگی روزمره مردم، بینش هیات علمی و دانشجویان به وجود می آورد.
ستاری ضمن تقدیر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی در راه اندازی سراهای نوآوری، اظهار داشت: این امر موجب می شود جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی تسهیل و داوطلبان برای حضور در دانشگاه آزاد اسلامی رغبت بیشتری داشته باشند و کم کم بحث سرمایه گذاری بر روی مغزها در دانشگاه آزاد اسلامی شکل بگیرد.
وی در آخر اشاره کرد: توسعه سراهای نوآوری و مراکز رشد در دانشگاه آزاد اسلامی سبب خارج شدن از تک محوری، جذب دانشجویان بیشتر و جذب نخبگان خواهد شد که بسیار حائز اهمیت می باشد.


منبع:

1399/10/01
18:13:12
5.0 / 5
957
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱