قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

پیشبینی تشنج مغزی با كاشت ایمپلنت

پیشبینی تشنج مغزی با كاشت ایمپلنت

به گزارش قائم تعدادی از پژوهشگران کشورهای مختلف با کاشت ایمپلنت در مغز موفق به پیشبینی احتمال وقوع تشنج به فاصله چند روز از آغاز آن شدند.به گزارش قائم به نقل از نیواطلس، پیشبینی تشنج مغزی تاکنون به آسانی ممکن نبوده و بنابراین مقابله با عوارض گسترده این بیماری خطرناک هم با چالش جدی مواجه بوده است. اما با کاشت ایمپلنت مغزی و تحلیل داده های به دست آمده از آن می توان تشنج مغزی را در زمان مناسب پیشبینی کرده و برای توقف آن اقدام نمود.
محققان امیدوارند داده های به دست آمده بدین شیوه منجر به شکل گیری مدلی برای طراحی ابزار پیشبینی دقیق تشنج مغزی شود و صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های بهداشت و درمان ایجاد نماید.
ایمپلنتی که بدین منظور به کار گرفته شده، نوروپیس نام دارد و نخستین بار در سال ۲۰۱۳ تولید شد. ایمپلنت جدید که به روز شده مدل سال ۲۰۱۳ است، با انتشار پالس های نامحسوس و تحریک الکتریکی نقاط خاصی از مغز و هم شناسایی فعالیت غیرطبیعی بخش های دیگری از مغز جلوی وقوع تشنج را می گیرد.
آزمایشی که با استفاده از این ایمپلنت بر روی ۱۸ بیمار انجام شده، نتایج موفقیت آمیزی به همراه داشته و انتظار می رود در نهایت بتوان از داده های جمع آوری شده برای طراحی یک الگوریتم قطعی پیشبینی تشنج مغزی استفاده نمود. این الگوریتم در نهایت بر روی ۱۵۰ بیمار آزمایش می شود تا کارایی آن مشخص شود.

1399/10/02
13:38:57
5.0 / 5
1077
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم