قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
برای نخستین بار؛

محرك رشد گیاهی دام به تولید رسید

محرك رشد گیاهی دام به تولید رسید

یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید محرک رشد و اشتهاآور از چند نوع گیاه برای دام شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، لاله حجازی مدیرعامل شرکت درباب این مکمل گیاهی دامپزشکی اظهار داشت: در کارآزمایی بالینی نتایج بسیار خوبی از این دارو به دست آمد و اثبات شد مصرف آن موجب اشتهاآوری و افزایش مصرف خوراک دام می شود.
وی با اعلان اینکه همین طور این دارو موجب بهبود رشد، ضریب تبدیل و صفات اسکلتی دام نیز می شود، اظهار داشت: امروزه اکثراً از آنتی بیوتیک ها بعنوان محرک رشد دام استفاده می نمایند که موجب ایجاد مقاومت دام در مقابل آنتی بیوتیک ها می شود و با مصرف گوشت و شیر حیوان این مقاومت دارویی در بدن انسان نیز ایجاد می شود بنا بر این در سالهای اخیر داروهای گیاهی در حوزه های دامپزشکی رشد بی سابقه ای را تجربه کرده است.
وی اظهار داشت: گیاهان و ترکیبات فعال آنها تأثیر بسیار زیادی در جلوگیری از رشد میکروب های بیماری زا، کمک به هضم و جذب مواد مغذی، افزایش اشتها و تقویت سیستم ایمنی دارند که این محصول چنین خاصیت هایی دارد.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این مکمل گیاهی دامپزشکی با فرمولی خاص طراحی شده و موجب افزایش جذب، بهبود اسکور مدفوع در دام همین طور افزایش و بهبود وضعیت سیستم ایمنی شده است.
وی با اعلان اینکه کتان قهوه ای (بَزرَک)، آویشن شیرازی، پونه و رزماری چهار گیاه تشکیل دهنده این محصول است، افزود: گیاه آویشن با دارا بودن تیمول و کارواکرول بعنوان ضد باکتری، ضد ویروس، آنتی سپتیک، ضد تب، ضد احتقان و ضد التهاب است همین طور مواد موثره این گیاه موکولیتیک بوده و سبب تسهیل در خروج ترشحات از دستگاه تنفس می شود بدین سبب آویشن تأثیر بسیار خوبی بر فعالیت متابولیک فلور دستگاه گوارش دام دارد.
حجازی اظهار داشت: روغن کتان یکی از غنی ترین منابع امگا ۳ است که در تحقیق های انجام شده نشان داده است مصرف اسیدهای چرب در خوراک گوساله ها سبب افزایش وزن روزانه، افزایش رشد استخوان، افزایش بازده خوراک و کاهش تعداد روزهای با اسکور نامناسب مدفوع می شود همین طور در مطالعه ای استفاده از مکمل های اسید بوتیریک، اسیدهای چرب متوسط زنجیر و اسید لینولینک در جیره گوساله ها موجب بهبود فاکتورهای سیستم ایمنی شده است.
وی افزود: پونه به درمان اسهال و بیماریهای روده ای گوساله کمک و مشکلات و ناراحتی های گوارشی را برطرف کرده و سبب تقویت معده و دفع صفرا می شود همین طور پونه به سبب دارا بودن ترکیبات ضد باکتریایی همانند آنتی بیوتیک عمل کرده و ضد انگلی قوی شمرده می شود.
وی درباب گیاه رزماری استفاده شده در این محصول اظهار داشت: رزماری یکی از بیشترین مقادیر آنتی اکسیدان را در میان گیاهان دارد و اثر ضد میکروبی وسیع، محافظت از کبد، کاهش درد کولیک، ضد تشنج، کنترل سرفه و بهبود عملکرد کلی حیوان را داراست.

1399/10/22
13:25:28
0.0 / 5
1091
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دستگاه , دین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴