قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

بخش نشریات قدیمی فارسی و انگلیسی كتابخانه دانشگاه تهران راه اندازی شد

بخش نشریات قدیمی فارسی و انگلیسی كتابخانه دانشگاه تهران راه اندازی شد

به گزارش قائم بخش نشریات كتابخانه دانشگاه تهران كه در برگیرنده روزنامه ها و مجلات قدیمی فارسی و انگلیسی است، راه اندازی شد.


به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین بخش نشریات كتابخانه دانشگاه تهران امروز یكشنبه با حضور «محمود نیلی احمدآبادی» رئیس دانشگاه و «رسول جعفریان» رئیس كتابخانه دانشگاه تهران و برخی چهره های علمی و فرهنگی راه اندازی شد.
رئیس كتابخانه دانشگاه تهران در سخنانی در این مراسم اظهار داشت: بخشی از كتابخانه دانشگاه كه از گذشته اهمیت داشته، نشریات لاتین، فارسی و عربی است كه مجلات و روزنامه های قدیمی را شامل می شود. علاوه بر دانشگاه تهران، مجلس شورای اسلامی و كتابخانه ملی هم این نشریات و مجلات قدیمی را در كتابخانه خود جای داده اند. در كتابخانه دانشگاه تهران هم ۲ هزار و ۷۶۴ مجله فارسی و ۲ هزار و ۶۴۸ مجله لاتین نگهداری می شود.
جعفریان اضافه كرد: همینطور یك هزار و ۹۸۹ عنوان روزنامه فارسی و ۱۰۲ عنوان روزنامه به زبان لاتین در بخش نشریات نگهداری می شود كه برای پژوهش بسیار پرارزش و گرانبها است. وی تصریح كرد كه قبل از این نشریات در طبقات مختلف كتابخانه نگهداری می شد، ولی با همت مسؤلان و اعضای كتابخانه در بخش نشریات جمع شدند. در این مكان كارهای پژوهشی ارزشمند ای می توان انجام داد، ولی برای بازسازی مجموعه نیازمند منابع مالی است. صحافی حدود ۱۰۰ جلد كتاب نفیس تك جلدی، نزدیك به ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان منابع مالی نیاز است؛ چونكه این نسخ ارزش مادی و معنوی بالایی دارند. رئیس كتابخانه دانشگاه تهران تصریح كرد: این ظرفیت در بخش نشریات وجود دارد كه جهت استفاده بیشتر دانشجویان از این منابع ارزشمند، قسمت هایی بازسازی شود. اجرای این هدف به منابع مالی نیاز دارد.
/6262

1398/07/22
18:31:13
5.0 / 5
4021
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , فرهنگ , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲