قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون آموزشی نهاد رهبری:

پاسخگویی به شبهات دانشجویان درباره مسائل انقلاب كتاب درسی می شود

پاسخگویی به شبهات دانشجویان درباره مسائل انقلاب كتاب درسی می شود

قائم: معاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها از تالیف کتاب خوانشی باردیگر از انقلاب اسلامی در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب بعنوان منبع درسی دانشجویان خبرداد.به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام نیکزاد عیسی زاده در هشتمین نشست کمیسیون متن و محتوای دروس معارف اسلامی با اشاره به تألیف کتاب «خوانشی باردیگر از انقلاب اسلامی در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب» بعنوان منبع درسی اظهار داشت: این کتاب مقرر است بعنوان یکی از منابع درسی دانشجویان و باتوجه به مسائل و شبهاتی که امروزه برای آنها در زمینه مسائل انقلاب و نظام مطرح است، بعنوان یک اثر ماندگار و وزین تدوین و تألیف شود.
معاون آموزشی اظهار نمود: محور کار بیانیه است اما با نگاه به بیانیه می توان متوجه شد مقام معظم رهبری با ظرافت و دقت به دنبال اغنا خواننده و نسل جوان است. این بعد و شبهات و مسائلی که امروزه برای دانشجویان مطرح است به خصوص بعد امیدآفرینی و نگاه به آینده نظام (که دائماً این سوال برای آنها مطرح است) می بایست به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد. بطور قطع برای پاسخ به آن باید به حدود ۴۲ سال قبل نگاه کرد. به همین دلیل باید شبهات و مسائل دانشجویی را احصا و با نگاه به آنها از منظر بیانیه، تألیف کتاب را جلو برد.
وی در ادامه اضافه کرد: روش تألیف و چیدمان کلمات باید به شکلی باشد که برای نسل جوان جذابیت داشته باشد. ادبیات نگارشی و ارتباطی ما با مخاطب جوان می تواند به گونه های مختلف باشد و چون نگاه دانشجویی است باید در این سطح تمام خاصیت ها و ظرافت ها دیده شود.
عیسی زاده اظهار داشت: علاوه بر مد نظر قرار دادن فضای نظری، می بایست به آمار و ارقام نیز توجه داشت. مثلاً در بحث آینده پژوهی می توان به دیدگاه اندیشمندانی که در این عرصه فعالیت کردند، نگاهی کمی و آماری داشت. بدین سبب استفاده از آماری که برای جوانان ملموس باشد حائز اهمیت می باشد.
حجت الاسلام عیسی زاده در آخر با اشاره به اولویت های معاونت آموزشی اشاره کرد: باتوجه به بازتدوین و بازتنظیم شدن سرفصل ها در طرح کوتاه مدت، می توان سمت و سوی مطالب این کتاب را به سرفصل ها و اولویت های ما معطوف کرد.


منبع:

1399/11/15
12:53:55
0.0 / 5
722
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲