قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه خبر داد؛

راه اندازی برج شماره 2 فناوری دانشگاه امیركبیر در اردیبهشت 1400

راه اندازی برج شماره 2 فناوری دانشگاه امیركبیر در اردیبهشت 1400

قائم: رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه بیش از 300 شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند، اظهار داشت: برج شماره 2 فناوری این دانشگاه اردیبهشت ماه سال 1400 افتتاح می شود.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه به راه افتاده است.
وی با اعلان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر کارهای فناورانه و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: برنامه داریم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برج فناوری شماره ۲ دانشگاه را راه اندازی نماییم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در برنامه راهبردی این دانشگاه دو موضوع ارتقا سطح بین المللی و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم را در دستور کار قرار دادیم.
معتمدی گفت: برای دستیابی به دانشگاه نسل سوم سه محور ایجاد و راه اندازی مراکز نوآوری و فناوری، افزایش قراردادهای صنعتی و مهارت افزایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهارداشت: در حوزه قرارداد صنعتی امسال نسبت به سال قبل ۴ برابر جذب بیشتر داشتیم و درحال حاضر رتبه نخست در انعقاد قراردادهای صنعتی در بین دانشگاه های صنعتی کشور را داریم.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: توجه به مهارت افزایی در صدر کارهای این دانشگاه قرار دارد به نحوی که هر فارغ التحصیل این دانشگاه باید یک مهارت را بیاموزد.
معتمدی اظهار داشت: به جهت اینکه کارهای نوآورانه و فناورانه در دانشگاه گسترش یابد مراکز نوآوری در دانشکده ها افتتاح شد که برنامه داریم در تمامی دانشکده های این دانشگاه مراکز نوآوری ایجاد شود.
وی عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز کمک های زیادی به راه اندازی مراکز نوآوری دانشگاه داشته است.


منبع:

1399/11/21
22:52:28
0.0 / 5
1119
تگهای خبر: اسلام , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵