قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

بیش از این مردم را آزار ندهید

بیش از این مردم را آزار ندهید

بعنوان یک شهروند شیعه، حق خود می دانم که تقاضا کنم با نسبت های خلق الساعه بیش ازاین مردم را آزار ندهید.بگذارید راه خودمان که عاری ازهر پیرایه و تحلیل های ساختگی است و به حقیقت نزدیک تراست را طی نماییم تا باشد که فروغ جاودانه شعار حسینی را در رفتار و کردار و باورهای انسان های حق طلب مشاهده نماییم.
این روزها متنی به نقل از خبرگزاری حوزه علمیه در فضای مجازی دست به دست می شود که مستند بودن آن نیز قطعی است. این خبر که از زبان فردی با عنوان « رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات راهبردی مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع)»!! نقل شده حاوی این مطلب است: « فراموش نکنیم که حضرت علی اصغر نماد مقاومت و وحدت اسلامی است و براین اساس این مجمع با طرحی جهانی افتتاح شد. » اینجا
شاهد هستیم که بازی با کلمات و ردیف کردن اصطلاحات امروزی ساحت پاک نوزاد موضوعات مقدسی همچون شهید کربلا را هم وارد بازی می کنند.
به اینگونه افراد باید تصریح کرد که بازی با کلمات کنید اما در حالت بازی، نزدیک خاندان نبوت نشوید و بگذارید مجمع تان به بازی واقعی بپردازد و فهم دیروزمان نسبت به این چهره های مقدس اسلامی مخدوش نشود.
به طول اختصاصی از این خبر و گوینده آن باید پرسید از کجای زندگی این نوزاد شهید، نماد مقاومت و وحدت اسلامی را برداشت کرده اید و می خواهید در سطح جهان ازاین فرصت ساختگی مجمع جهانی طراحی کنید؟ و هزینه های سرسام آور و بودجه هایی را به مردم فقیر کشورمان تحمیل کنید.
واقعاً این نوع تحرکات و تولدهای نارسا زاییده امیال چه کسانی است و می خواهید با این دست، گریم کردن ها به کجا برسید؟
چهل سال پیش به بهانه میلاد سراسر نور نبی رحمت محمدبن عبدالله (ص) هفته وحدت برای نزدیک کردن شیعه وسنی نامگذاری کرده اید. آیا نتیجه ای از برگزاری کنفرانس های سالانه وحدت با صرف میلیاردهای تومان بودجه، برای این وحدت حاصل شده است؟
امروز بین علاقه مندان و عناصرانقلاب اسلامی در سطوح عالی و عادی جامعه، تفرقه و نزاع های باور نکردنی موج می زند و شبهات اساسی، بنیان انقلابی که دستاورد صدها هزارشهید و جانباز و اسیر و... بوده را درسراشیبی سقوط و تباهی انداخته است؛ آقایان ان شاء الله حتما به قصد خیر می خواهند مجمعی در سطح جهانی آن هم به بهانه ای که درهیچ عطاری پیدا نمی گردد برای مقاومت و وحدت اسلامی نماد بسازند!
بگذارید علی اصغر و دیگر چهره های مقدس در بین مردم، با همان مفاهیم و دلدادگی که از گذشته های دور در روح و جان مردمان و انسان های جانسوز تبلور داشته است، علی اصغر بمانند.
اگر دنبال نمادهای مقاومت و وحدت اسلامی هستید و می خواهید این نمادها را درسطح جهانی طراحی و گسترش دهید، اطراف خاندان نبوت نیایید و از نمادهایی که دراین چهل و دوسال تولید شده استفاده کنید.
* حقوقدان و پژوهشگر

1399/11/24
18:26:37
0.0 / 5
678
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲