قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

ورود هیات واتیكان به نجف اشرف

ورود هیات واتیكان به نجف اشرف

به گزارش قائم هیاتی از واتیکان به نمایندگی از جانب پاپ فرانسیس روز گذشته پنج شنبه 24 بهمن وارد نجف اشرف شد تا مقدمات سفر پاپ به این شهر را مهیا کند.


به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین، پاپ فرانسیس مقرر است در پنجم ماه مارس (جمعه ۱۵ اسفند) در دیداری سه روزه به عراق سفر کند و بعد از دیدار با مقامات عراقی با آیت الله سیستانی دیدار کند. دیدار با مسیحیان عراقی و سفر به اربیل و همینطور بازدید از شهر تاریخی «اور» در جدول برنامه های پاپ است.
هادی انصاری، فعال فرهنگی و خادم اعتاب مقدسه عراق به خبرآنلاین اظهار داشت: هیات اعزامی دولت واتیکان به ریاست رئیس اسقف های واتیکان، میتیا لیسکوفار روز گذشته به زیارت مرقد أمیر المومنین علی ( ع ) مشرف شده است. این زیارت برای اولین بار از جانب دولت واتیکان به شمار می آید.
لیسکو فار رئیس اسقف های واتیکان بعد از زیارت حرم امام علی(ع) و دیدار از رواق های پیرامون و همچنین صحن حضرت زهرا (س) و صحن علوی، از تاریخ و هنرهای معماری زیبای بارگاه علوی آگاهی یافت.
پدر لیسکوفار در این حضور گفته است: این مکان برای خیلی از مومنین، مقدس بشمار می آید و این فرصت گرانبهایی بود که برای من بوجود آمد. ازاین رو شایسته است مراتب احترام و تقدیر خویش را ابراز داشته و عنوان کنم که این زیارت برای من از جایگاه والایی برخوردار می باشد. وی ادامه داد: این مکان مقدس با تاریخ انسانیت قبل از تاریخ ادیان، عجین بوده و این نکته و مطلبی است که در حافظه من از این مکان وجود دارد. اسقف لیسکوفار اظهار داشت: برادری و انسانیت، عامل مهمی برای گردهمایی ما در این مکان است. نماینده پاپ در انتها سخن خود ضمن اظهار خوشوقتی از این زیارت، از استقبال و میهمان نوازی در بارگاه امیر المومنین( ع) سپاسگزاری کرد.
/6262

1399/11/25
23:13:23
0.0 / 5
1115
تگهای خبر: ادیان , امام , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳