قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد مطرح كرد؛

ایجاد یك میلیون فرصت شغلی پایدار در یك هدفگذاری 5 ساله

ایجاد یك میلیون فرصت شغلی پایدار در یك هدفگذاری 5 ساله

به گزارش قائم معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد با ظرفیت های بالای خود می تواند با هدف گذاری ۵ ساله، حدود یک میلیون فرصت شغلی پایدار ایجاد نماید.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد، احمد حیدری در مسافرت به استان خراسان رضوی و ضمن بازدید از واحد سبزوار، در جلسه مشترک با نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی شهر سبزوار، اظهار داشت: مردم سبزوار، بارها با همراهی ها، رشادت ها و شهادت ها، دین خویش را به این مرز و بوم ادا کرده اند. نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی دارای پیشینه ارزشمندی در امر خدمت به مردم و نظام هستند و همکاری آنها در پیگیری مطالبات و رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار قابل تقدیر است.
وی تمرکززدایی در دانشگاه آزاد اسلامی را از دستاوردهای این مجموعه بزرگ علمی عنوان نمود و اضافه کرد: چنین مجموعه عظیمی که آموزش عالی را به دورافتاده ترین نقاط کشور برده و توسعه داده، در سطح دنیا کم نظیر است. در کشورهای توسعه یافته، از ظرفیت دانشگاه ها برای شکوفایی علمی، درآمدزایی و رفع مشکلات و نیازهای مردم استفاده می شود.
حیدری با اشاره به اینکه بومی سازی و مهندسی معکوس در بحث فناوری و درآمدزایی، حلقه مفقوده آموزش عالی در کشور است، خاطرنشان کرد: با عنایت به این حوزه، دانشگاه ها ضمن رهایی از وابستگی به شهریه دانشجویی، می توانند تسهیلات مناسب تری به کارکنان و اعضای هیأت علمی خود عرضه کنند.
معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به درآمدزایی نگاهی بلندمدت است. این مجموعه بزرگ با ظرفیت های بالای خود می تواند با هدف گذاری ۵ ساله، حدود یک میلیون فرصت شغلی پایدار ایجاد نماید.
در ادامه این نشست، علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پیشینه غنی سبزوار، اظهار داشت: در سالهای اخیر، یکی از مبناهای توسعه سبزوار، توجه به امر آموزش عالی و توسعه دانش در آن بود. دانشگاه آزاد اسلامی این شهر یکی از تأثیرگذارترین دانشگاه های شرق کشور است و انتظار داریم در این دوره که می تواند دوره احیا و سرافرازی دانشگاه آزاد اسلامی نام بگیرد، به واحد سبزوار توجه ویژه ای شود.
همچنین معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سفر به استان خراسان رضوی، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور حضور یافت و با کارکنان و اعضای هیأت علمی این واحد دانشگاهی دیدار و گفتگو کرد.
وی در این جلسه بر استفاده از ظرفیت های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی باید در راه تبدیل به دانشگاه حل مساله گام بردارد و مهارت و کارآموزی را به دانشجویان آموزش دهد.
حیدری تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی توانایی بالندگی نسل بعدی انقلاب اسلامی را دارد. مدیران و مسؤلان این دانشگاه به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا مطالبات کارکنان، اعضای هیأت علمی و دانشجویان را برآورده سازند. ما در این راه نیازمند تعامل دوطرفه هستیم.


منبع:

1399/12/02
10:13:31
0.0 / 5
646
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم