قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در هفته جاری صورت می گیرد؛

افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و كلنگ زنی ۴۲ پروژه حوزه های علمیه خواهران

افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و كلنگ زنی ۴۲ پروژه حوزه های علمیه خواهران

مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران 42 پروژه عمرانی را افتتاح و 42 پروژه را نیز کلنگ زنی خواهدنمود.


به گزارش قائم به نقل از مهر، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به برکت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همزمان با اعیاد رجب المرجب مبادرت به افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه دیگر با حضور آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می کند.

این مراسم روز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه ۱۳۹۹ همزمان با بیست و پنجمین سالروز تأسیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سالن آیت الله شرعی این مرکز به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و به صورت مجازی و زنده نیز بوسیله لینک http: //live.whc.ir/پخش خواهد شد.

حوزه های علمیه خواهران از سال ۷۴ فعالیت خودرا در نقاط مختلف کشور آغاز نموده اند و هم اکنون ۷۰ هزار طلبه خواهر در ۵۰۳ مدرسه علمیه خواهران در حال تحصیل هستند.

حوزه های علمیه خواهران به سبب نوپا بودن دارای ساختمان های استاندارد آموزشی نیستند، لذا، تامین فضاهای فیزیکی استاندارد جهت تحصیل طلاب خواهر در مدارس علمیه خواهران در اولویت کارهای معاونت منابع انسانی و پشتیبانی قرار گرفته که تا حالا در این راستا گام های مناسبی برداشته شده است.

به همت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران ۱۸۶ پروژه عمرانی اجرا و بهره برداری شده که حاصل آن ۲۰۷ مدرسه علمیه خواهران دارای ساختمان استاندارد (با سرانه ۱۵ متر مربع برای هر طلبه) است و امسال نیز ۴۲ پروژه عمرانی با حدود ۶۵ هزار متر مربع افتتاح و ۴۲ پروژه دیگر نیز در ۲۳ استان کلنگ زنی می شود.

بیش از ۵۰ درصد اعتبارات این پروژه ها با مشارکت خیّرین و باقیمانده اعتبارات نیز از محل منابع دولتی و اعتبارات مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تامین شده است.

اکثر این پروژه ها با کاربری آموزشی و کمک آموزشی هستند و این در حالیست که سرانه فیزیکی دانشجویان در دانشگاه ها به صورت میانگین در ایران ۲۴ متر مربع برای هر دانشجو است در صورتیکه این سرانه در حوزه های علمیه خواهران برای طلاب خواهر ۱۵ مترمربع است.

گفتنی است، معاونت منابع انسانی و پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران هم اکنون ۱۳۰ پروژه آموزشی و کمک آموزشی را در دست اجرا دارد و همین طور ۱۱۵ مدرسه علمیه خواهران از ساختمان های غیراستاندارد استفاده می نمایند که می بایست ساختمان های آموزشی استاندارد راه اندازی و بهره برداری شود.

شایان ذکر است، تعداد ۸۲ پروژه با ضرورت ساخت، در نوبت اجرا قرار دارند.


1399/12/10
14:51:55
0.0 / 5
948
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱