قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیر كل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم تاكید كرد؛

ضرورت تمركز دانشگاهیان برای پژوهش در زمینه ظرفیت های استانی

ضرورت تمركز دانشگاهیان برای پژوهش در زمینه ظرفیت های استانی

به گزارش قائم مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم اظهار داشت: تمرکز دانشگاهیان برای پژوهش، در زمینه ظرفیت های در رابطه با استان خودشان باشد.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، محمد سعید سیف در نشست با مسئولان دانشگاه سمنان که با محوریت «بررسی انجام طرح های پژوهشی برای حل مشکلات جامعه و نیز کاربردی کردن دوره های کارآموزی برای دانشجویان» برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های درسی و بازبینی آنها در وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفته که بر این اساس دفاتر ارتباط با صنعت و معاونان پژوهشی باید دراین زمینه فعال تر شوند.
وی اضافه کرد: در بخش کارآموزی هم باید زمینه حضور دانشجویان در شهرک های صنعتی فراهم گردد که تأثیرگذاری بیشتری در زمینه یادگیری دروس داشته باشند.
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم اشاره کرد: پایان نامه ها از جنبه پژوهشی کمک مهمی برای انجام پروژه ها هستند و این مساله دغدغه مهمی برای وزارت علوم است و امیدواریم جذب دانشجو و انجام پایان نامه ها در دانشگاه ها به صورت هدفمند باشد.
سیف به هدف گذاری های وزارت علوم در زمینه ارتباط با صنعت اشاره نمود و اظهار داشت: در وزارت علوم تلاش شده محیطی فراهم گردد که دانشگاه ها خودشان در زمینه های پژوهشی عمل کنند و نکته دیگر اینکه قراردادهای پژوهشی فقط برای درآمدزایی نباشد و حل مشکلات باید بعنوان هدفگذاری اصلی قرار گیرد.
سیف الله سعدالدین معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان نیز در این جلسه با اعلان اینکه درصدد هستیم دفاتر R&D شرکت های تولیدی در داخل دانشگاه مستقر شوند، خواهان استمرار و افزایش سهمیه امریه سربازی برای دانشگاه سمنان شد.
دکتر ورامینیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان نیز گزارشی از برنامه های مهارت آموزی دانشگاه برای دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارائه کرد و اظهار داشت: برای گذران دوره های کارآموزی قسمتی از دروس دوره های کارشناسی در بعضی از رشته ها نیز جایزه ای برای بهترین پروژه تعیین شده که امیدواریم به سرانجام برسد.


منبع:

1399/12/16
23:10:35
0.0 / 5
908
تگهای خبر: آموزش , دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲