قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

اطلاعیه وزارت بهداشت درباب آزمون استخدامی

اطلاعیه وزارت بهداشت درباب آزمون استخدامی

به گزارش قائم وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اشاره کرد: داوطلب آزمون استخدامی باید مدارک خودرا به محل قبولی ارسال نماید و در صورتیکه نتوانند اظهارات خودرا با مدارک ثابت کند، امتیاز اعمال شده وی حذف خواهد شد.به گزارش قائم به نقل از وبدا، اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اشاره کرد: در مرحله بررسی مدارک آزمون استخدامی بهمن ماه، داوطلب باید طبق خود اظهاری مرحله ثبت نام، کلیه مدارک و مستندات اظهارات خودرا به محل قبولی ارائه کند و در صورتیکه نتواند اظهارات خودرا با مدارک مثبته ثابت کند، نمره و امتیاز اعمال شده وی حذف خواهد شد.
در این اطلاعیه آمده است:
به اطلاع کلیه شرکت کنندگان محترم آزمون ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می رساند که در تمامی آزمون های استخدامی، ثبت اطلاعات برمبنای خود اظهاری متقاضی صورت می گیرد، (از جمله از مدرک تحصیلی، مشخصات شناسنامه ای و وضعیت ایثارگری، بومی و امتیاز کرونا در آزمون اخیر وزارت بهداشت).
بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا و همین طور بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، (مصوبه شورای توسعه) مراتب برخورداری از امتیاز کرونا در متن آگهی آزمون مورد اشاره به صراحت اشاره شده و دستورالعمل و شیوه نامه اعطای امتیازات افرادی که در امتداد وظایف و ماموریت های محوله مستقیماً در مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماری کرونا (کووید ۱۹) فعالیت نموده باشند به صورت دقیق و شفاف به دانشگاه های علوم پزشکی و مؤسسات تابعه وزارت ابلاغ گردیده است. باتوجه به حساسیت موضوع و لزوم دقت و صحت کامل در اعمال امتیاز کرونا کمیته ای متشکل از (رئیس، معاون، حراست، مسئول بازرسی دانشگاه و نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان) تعیین شده است که فرم مربوط به امتیاز کرونا به تأیید آنها می رسد.
در مرحله بررسی مدارک، داوطلب باید طبق خود اظهاری مرحله ثبت نام، کلیه مدارک و مستندات اظهارات خودرا به محل قبولی ارائه کند و در صورتیکه نتواند اظهارات خودرا با مدارک مثبته ثابت کند، نمره و امتیاز اعمال شده وی حذف خواهد شد و بعد از حذف امتیازاتی که نتوانسته صحت آنرا به اثبات برساند، نمره واقعی فرد مجدداً محاسبه می گردد.
با توجه بمراتب فوق داوطلبان توجه داشته باشند، دریافت کارنامه، دلیل بر قبولی نهایی نیست. همان گونه که در نمونه کارنامه قبولی نیز به این مساله به شرح زیر اشاره شده است: «این کارنامه فقط جهت اطلاع داوطلب صادر شده و هیچ نوع حقی برای استخدام داوطلب ایجاد نمی کند».
بر اساس تذکرات آگهی و شیوه نامه ارسالی، چنانچه در هر مرحله از مراحل استخدامی (اعلام نتایج اولیه، مصاحبه استخدامی، گزینش و حتی در صورت پذیرش نهایی و صدور حکم استخدامی) شواهدی دال بر عدم استحقاق داوطلب جهت برخورداری از امتیاز ویژه کرونا، امتیاز بومی و سایر امتیازات (مدرک تحصیلی، وضعیت نظام وظیفه، ایثارگری و…) به دست آید، ضمن کسر امتیاز مربوطه، مطابق با مفاد آگهی استخدامی با وی رفتار خواهد شد و ذینفع حق هیچ نوع اعتراضی نخواهد داشت. در صورت صدور گواهی خلاف واقع از طرف کارکنان و مسئولین مربوطه دراین زمینه، مراتب بوسیله واحدهای نظارتی وزارتخانه، هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری و واحد حقوقی نیز پیگیری خواهد شد.


منبع:

1400/01/01
12:24:25
5.0 / 5
1155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم