قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
قائم از مردم پرسید

سریال های نوروز با مخاطب چند چند بودند؟

سریال های نوروز با مخاطب چند چند بودند؟

تلویزیون در نوروزی که مردم به ماندن در خانه هایشان تشویق و ترغیب می شدند، چهار سریال را برای پخش انتخاب نمود که از این تعداد، دو سریال در ژانر طنز قرار داشتند؛ ژانری که تجربه ها نشان داده است اگر درست تولید شود، بیش از هر موضوعی در جذب مخاطب موفق خواهد بود.


در ایام اخیر مرکز تحقیقات صداوسیما نتایج یک نظرسنجی را درباره برنامه های نوروزی سیما و همین طور برنامه های سال ۹۹ اعلام نمود که البته در بعضی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مورد نقد قرار گرفت.
اما فارغ از هرگونه قضاوت درباره نتایج این نظرسنجی، بعد از گفت و گو با یک منتقد، ایسنا به رسم معمولِ اختتام یک مناسبت، به میان مخاطبان رفته است تا نظرات آنها را درباره برنامه های نوروزی سیما جویا شود.
در این نظرسنجی، اغلب مخاطبان سریال «نون خ» را بهترین و شادترین سریال تلویزیون دانسته و عنوان کرده اند که دوست دارند در روزهای نوروز از تلویزیون سریال هایی با فضای شاد و طنز ببینند.
در نوروز ۱۴۰۰، چهار سریال از شبکه های سیما به روی آنتن رفتند؛ شبکه یک فصل سوم سریال کمدی «نون خ» را به روی آنتن برد و شبکه دو با پخش یک درام عاشقانه به نام «همبازی» سریال های سال جدیدش را شروع کرد. شبکه سه نیز برخلاف آنچه پیش تر اعلام شده بود که سریال طنز «بوتیمار» با بازی مرجانه گلچین و حمید لولایی را به روی آنتن می برد، فصل دوم سریال جاسوسی ـ امنیتی «گاندو» را پخش کرد که حاشیه های بسیاری هم به دنبال داشت. شبکه پنج سیما هم سریال طنز «نوروز رنگی» با روایتی از یک خانواده مشهدی در دهه ۶۰ را به روی آنتن برد.
در ادامه نظر برخی از مخاطبان را درباره عملکرد تلویزیون در نوروز ۱۴۰۰ می خوانید که در گفت و گو با ایسنا عنوان شده است:
یک خانم جوان خانه دار تهرانی می گوید که در بین سریال های نوروز تلویزیون، او و خانواده اش فقط «نون خ ۳» را تماشا کرده اند.
او درباره فصل سوم از «نون خ» چنین ادامه می دهد که «چون این سریال طنز است برای این روزها که غم و ناراحتی زیاد است، مناسب می باشد و لحظات شادی را برایشان به ارمغان می آورد.
یک شهروند از شمال کشور هم در اظهار نظری مشابه می گوید که در روزهای نوروز فقط سریال «نون خ» را دیده که به نظرش سریال کمدیِ خوب و سرگرم کننده ای بوده است.
یک کارمند کرجی در پاسخ به این پرسش که کدام سریال ها و برنامه های نوروزی تلویزیون را دنبال کرده است؟ می گوید: من سریال «نون خ» را دیدم و به نظرم خوب و راضی کننده بود.
او همین طور می گوید برنامه «مسابقه ایران» شبکه یک سیما را نیز دنبال کرده و به نظرش برنامه خوبی بوده است.
شهروندی کرمانی نیز فقط سریال «نون خ» را تماشا کرده و در جواب اینکه چرا به دیدن این سریال علاقه دارد؟ می گوید: برای اینکه این سریال طنز است و لهجه کردی شیرینی دارد و در بین سریال آهنگ های محلی پخش می شود.
سریال نون خ ۳

1400/01/19
12:07:41
5.0 / 5
1334
تگهای خبر: امنیت , برنامه , شادی , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم