قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

طرح دوشنبه های ورزشی تهران به یزد رسید

طرح دوشنبه های ورزشی تهران به یزد رسید

به گزارش قائم معاون سازمان ورزش شهرداری تهران اعلام نمود: تندیس طرح دوشنبه های ورزشی در جهت گسترش ورزش همگانی امروز در یک برنامه ورزشی توسط سازمان ورزش شهرداری تهران تندیس آن به شهردار کلانشهر یزد اهدا شد.


طرح دوشنبه های ورزشی در جهت کاهش فقر حرکتی اوایل سال ۹۸ در تهران فعال شد و خانواده ها و علاقه مندان می توانند روش های صحیح حرکات ورزشی را از کارشناسان در ایستگاه های شهروندی در سطح پارک ها به صورت مجانی فرا گیرند.
حیدر سلیمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به شیوع کرونا این طرح با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به شکلی ادامه یافت.

وی ادامه داد: با عنایت به تعطیلی های مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا، تابحال ۵۰ هفته از این طرح برگزار شد و بیشتر از ۳۰ هزار شهروند زن و مرد به صورت خانوادگی در آن شرکت کردند.
معاون سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اینکه توسعه ورزش همگانی می تواند تا حدودی بدن را در مقابل بیماری ها تقویت کند تصریح کرد: در مراسمی در شهر یزد و با حضور مدیران ورزش کلانشهرها تندیس دوشنبه های ورزشی توسط سازمان ورزش شهرداری تهران به شهردار یزد و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این شهر در محل سالن ورزشی کارکنان اهدا شد.
سلیمانی بیان نمود: شهردار یزد در مورد توسعه دوشنبه های ورزشی پس از شرایط سخت کرونایی تاکید بر همکاری کرد تا برنامه کوهپیمایی و صعود به قله شیرکوه با میزبانی یزد و مشارکت شهرداری تهران و بعضی از کلانشهر ها در دستور کار قرار گیرد.
به گفته وی هم اولین نشست کارگروه تدوین برنامه های راهبردی ورزش شهرداری های کلانشهرهای ایران، به منظور تدوین سندجامع برنامه راهبردی به میزبانی شهرداری یزد برگزار شد.
معاون سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن اشاره به اینکه پایتخت با شهر یزد خواهرخواندگی دارد تصریح کرد: تا کنون طرح همگانی دوشنبه های ورزشی از پایتخت کارش را شروع کرد و هم اینک در کلانشهرهای یزد، شیراز، اصفهان، همدان، کرج، مشهد و تبریز و هم در سطح بین الملل در توکیو ژاپن دوشنبه های ورزشی هر هفته برگزار می گردد.
سلیمانی از اجرای طرح کوهنوردی صعود به قله شیرکوه یزد اظهار داشت: در این صعود ۱۹ کلانشهر (از هر شهر سه نفر و از تهران ۲۰ نفر) در خرداد ماه شرکت خواهند داشت.
سلیمانی با اشاره به اینکه هم اینک یزد دارای ۵ منطقه شهری است اضافه کرد: ۲۰ ایستگاه ورزشی هم دوشنبه های ورزشی را در بوستان های این شهر اجرا خواهند کرد.
وی به رونمایی کتاب دستور العمل و آئین نامه مسابقات ورزشی شهروندی کلانشهرها در شهر یزد اطلاع داد اظهار داشت: این کتاب به همت کلانشهر های کشور تدوین شده و در آن آخرین دستورالعمل های لازم برای ۱۹ رشته ورزشی پایه مورد بررسی قرار گرفته شده است.منبع:

1400/01/20
21:56:11
5.0 / 5
1213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵