قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه تهران خبر داد؛

دانشجویان خوابگاهی در اولویت واكسیناسیون

دانشجویان خوابگاهی در اولویت واكسیناسیون

قائم: معاون دانشجویی دانشگاه تهران با تاکید بر این که دانشجویان مستقر در خوابگاه در اولویت واکسیناسیون قرار دارند، از مذاکره با دانشگاه علوم پزشکی تهرابرای تسریع در واکسینه کردن دانشجویان آگاهی داد.سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تاکید بر تسریع روند واکسیناسیون دانشجویان قبل از شروع سال تحصیلی جدید اظهار داشت: دانشگاه تهران در همین رابطه با دانشگاه علوم پزشکی تهران وارد مذاکره شده که البته آنها قول ۱۰۰ درصدی ندادند اما اعلام نمودند واکسیناسیون دانشجویان و اساتید در اولویت قرار دارد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران اضافه کرد: البته به موازات درخواست ما، معاونت دانشجویی وزارت علوم نیز پیگیر این مساله است. آنطور که به ما گفته اند، دانشجویان علوم پزشکی آنهایی که در بیمارستان مشغول هستند مانند انترن ها، واکسینه شده اند اما بگفته دانشگاه علوم پزشکی تهران سایر دانشجویانشان همچنان در صف انتظار دریافت واکسن قرار دارند.
حبیبا با تاکید بر این که واکسینه کردن دانشجویان خوابگاهی در دانشگاه تهران در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: به سبب تجمع دانشجویان در خوابگاه ها و این که در محیط بسته قرار دارند، واکسینه کردن آنها در ابتدای امر ضرورت دارد.
وی ضمن بیان این مطلب که خوابگاه های دانشگاه تهران در حال بازگشایی هستند و دانشجویان می تواند به خوابگاه ها باز گردند، اظهار داشت: آن دسته از دانشجویانی که بوسیله پروسه آموزشی دانشگاه تا آخر سال ۹۹ در خوابگاه حضور داشتند، به سبب خارج شدن شهر تهران از وضعیت قرمز می توانند بر طبق حروف الفبا از ۲۵ اردیبهشت ماه به خوابگاه ها مراجعه کنند.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران کیفیت غذای دانشگاه را قابل قبول و خوب توصیف کرد و اضافه کرد: هفته گذشته نمایندگان شورای صنفی دانشگاه غذای سلف دانشگاه را تست کردند و نسبت به کیفیت آن اعلام رضایت کردند. البته برخی دانشجویان ایده آلی فکر می کنند و غذای دانشگاه را با غذای یک رستوران درجه یک در تهران مقایسه می کنند.
حبیبا با اشاره به این که سلامت غذای دانشجویی برای ما اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت: ما در دانشگاه، متخصصان تغذیه داریم که بطور مدام در حال چک کردن غذا هستند و در آشپزخانه حاضر می شوند و بر مراحل طبخ غذا نظارت دارند.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره احتمال افزایش هزینه غذای دانشجویی باتوجه به افزایش هزینه مواد غذایی اظهار داشت: هم اکنون هزینه غذا برای دانشجویان بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است و بقیه هزینه را دانشگاه می دهد. البته هزینه خریداری مواد اولیه افزایش زیادی داشته بطوریکه سال قبل بابت یک پرس غذا ۱۲ هزار تومان پرداخت می کردیم و امسال ۲۵ هزار تومان. با در نظر گرفتن ارزش افزوده حتی هزینه غذا بالای ۲۶ هزار تومان می شود.
وی اشاره کرد: تا اختتام ترم جاری با پیمانکار قرارداد داریم و قرار بر این است که هرچقدر قیمت ها هم بالاتر برود، نرخ غذای دانشجویی درحال حاضر تغییری نکند.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره آخرین وضعیت بازسازی و تعمیرات خوابگاه ها اظهار داشت: ۳ خوابگاه سطح شهر، در حال بازسازی است و ۲ خوابگاه دیگر در حال تعمیر و تجهیز وسایل گرمایش سرمایشی است که حداکثر تا اختتام تیرماه به پایان می رسد. ۲ خوابگاه نوساز در کوی دانشگاه نیز تا مردادماه افتتاح می گردد.


منبع:

1400/02/23
21:21:57
5.0 / 5
972
تگهای خبر: آموزش , پزشك , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲