قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

رونمایی از مفهوم جدید توربین بادی شناور

رونمایی از مفهوم جدید توربین بادی شناور

شرکت ˮجنرال الکتریکˮ(GE) از مفهوم جدید توربین بادی شناور خود رونمایی نمود که جذاب به نظر می آید، اما آیا واقعاً می تواند از امواج سهمگین دریا جان سالم به در ببرد؟


به گزارش قائم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک توربین بادی را در وسط اقیانوس تصور کنید که بسیار بلندتر از مجسمه آزادی است. اگر بر روی آن یک لوگوی "GE" بزنید، همین طراحی جدید شرکت "جنرال الکتریک" از توربین بادی شناور خود می شود.
طبق مطلبی که در وب سایت این شرکت به اشتراک گذاشته شده است، این شرکت طرح های مفهومی جدیدی را که ممکنست آینده انرژی های تجدیدپذیر را متحول کنند، با پیشنهاد توسعه و ساخت تجاری مزارع توربین های بادی شناور در وسط اقیانوس ها به اشتراک گذاشته است.
اما آیا یک توربین بادی شناور می تواند با حوادثی که در پهنه اقیانوس ها رخ می دهد، روبرو شود و جان سالم به در ببرد؟
توربین های بادی شناور سازه های بزرگی هستند که جهت استفاده در دو سوم کره زمین که با آب پوشیده شده بعنوان ابزار جدید تولید کننده انرژی در نظر گرفته شده اند، اما جدی گرفتن چنین پیشنهاداتی دشوار است، چونکه ساخت این سازه ها گران درمی آید.
اما طرح این پیشنهاد به این علت است که این توربین های بادی در اقیانوس شناور هستند، جایی که به امواج بزرگ و وزش باد مشهور است. اما "جنرال الکتریک" فکر می کند با سیستم کنترل پیشرفته توربین جدید خود که با همکاری یک شرکت به نام "گلوستن"(Glosten" تولید شده است، می توان بر این چالش ها غلبه کرد. این دو شرکت با هم درحال ادغام راهکارهای پیشرفته شناوری توربین های جدید روی دریا هستند که تقریباً به اندازه بنای مجسمه آزادی خواهند بود.
"جنرال الکتریک" تا حالا برای این پروژه دو ساله ۳ میلیون دلار بودجه از وزارت انرژی ایالات متحده دریافت کرده است. ساخت و ساز این پروژه در سال ۲۰۲۰ شروع شده و اگر این شرکت با شبیه سازی و مدل سازی بتواند نشان دهد که طراحی آن عملی است، برای ساخت یک نمونه اولیه واقعی تلاش خوهد کرد.
توسعه و تولید یک توربین بادی که قادر باشد بدون مشکل روی آب های متلاطم پهنه اقیانوس شناور بماند، بسیار دشوار است. با این وجود طراحی این توربین ها با سایر توربین ها تفاوت چندانی ندارد به جز این که یک سکوی شناور زیر آنها تعبیه می شود که توربین را روی آب نگاه می دارد.
"جنرال الکتریک" می خواهد طراحی خودرا روی یک توربین ۱۲ مگاواتی موجود سازگار کند تا بتواند یک جایگزین ساده را فراهم آورد.
در صورت عملی شدن این پروژه، توربین های شناور بدون واژگون شدن در آب، بطور خودکار قادر به تغییر جهت خواهند بود.
این پروژه یک پیشنهاد امیدوار کننده از "جنرال الکتریک" است، پیشنهادی که قابل بررسی است، اما فقط زمان مشخص خواهدنمود که آیا این مفهوم می تواند با شرایط خشن اقیانوس ها سازگاری داشته باشد یا خیر.1400/03/06
15:16:14
5.0 / 5
971
تگهای خبر: سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱